70
trener: Ante Šimundža

Slavje v dramatični končnici
RUDAR - NK MARIBOR 0:1 (0:0)
24.9.2014 Velenje, stadion Ob jezeru. PrvaLiga Telekom Slovenije, 10. krog. 1000 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Pomočnika: Borut Anželj (Tišina) in Štefan Kepe. Četrti sodnik: Miran Bukovec (oba Lendava). Delegat: Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju).

RUDAR VELENJE: Rozman, Klinar, Knezović, Džinić, Jahić, Stjepanović, Radujko, Babić (od 71. Trifković), Firer, Črnčič (od 79. Bolha), Jelić (od 87. Kocić). Klop: Radan, Bolha, Tolimir, Trifković, Kocić, Plesec, Rošer. Trener: Jernej Javornik.

NK MARIBOR: Handanović, Mejač, Arghus, Šuler, Viler, Ibraimi, Mertelj, Dervišević (od 86. Biton), Sallalich (od 68. Bohar), Tavares, Zahović (od 68. Mendy). Klop: Cotman, Živko, Trajkovski, Vujčić, Bohar, Mendy, Biton. Trener: Ante Šimundža.

Strelec: 0:1 Tavares (90+3)

Rumeni karton: Jahić (22), Jelić (24), Tavares (36), Ibraimi (42), Džinić (56), Klinar (59), Arghus (64)

Sredin večer v Velenju. Znova na igrišče z željo po zmagi, tokrat z nekaj več preglavicami pri sestavi moštva. Rajčević prestaja kazen prepovedi igranja po izključitvi v Kopru, Vršič bo manjkal zaradi bolečin v kolenu, Stojanović v stegenski mišici, Filipović je še vedno v oskrbi zaradi težav s hrbtom. Znova pa sta pripravljena za igro Šuler in Sallalich. Začenjamo ob 20:05.

1' - v hladnem večeru smo danes v rumeni opremi, prvi napad za domače nogometaše
8' - ob našem napadu z desne strani predložek Mejača v kazenski prostor, žoga je zadela Jahića v roko, toda brez odziva, ni enajstmetrovke
12' - na drugi strani je Mejač ob podaji pred naša vrata izbil žogo pred Črnčičem v kot, po kotu pa je Handanović žogo ujel
14' - kot tudi za našo ekipo, ob predložku Ibraimija poskus Zahovića, žoga po udarcu z glavo čez prečko
16' - prva obetavnejša situacija, Velenjčanom je uspela akcija po desni strani, Klinar s povratno podajo po tleh za Firerja, njegov poskus pa nad prečko
18' - med naslednjim napadom našega moštva pa so gostitelji pričakovali predložek, a se je Viler odločil za neposreden udarec proti vratom, spreten udarec ob desni vratnici
27' - grožnja Rudarja, Klinar je prišel do udarca z 22, 23 metrov, Handanović je žogo odbil, v nadaljevanju akcije dvoboj ena na ena Jelića z našim vratarjem, še ena obramba Handanovića, končalo se je s kotom
36' - rumeni karton Tavares, zaradi prekrška nad Jahićem ob stranski črti
38' - spretna akcija, Tavares s podajo v kazenski prostor za Zahovića, v zadnjem trenutku, pred udarcem je Džinić žogo odbil v kot
40' - na nasprotni strani pa ob vračanju žoge Jelić v prodoru proti našim vratom, z uspešnim posredovanjem ga je Šuler oviral, da ni uspel priti do udarca, Mejač je nato preprečil kot
42' - rumeni karton Ibraimi, zaradi prekrška nad Radujkom
45' - najlepša priložnost za našo ekipo, Rozman je najprej uspel pri posredovanju pred Zahovićem, žoga do Vilerja, ki je podal nazaj v sredino, žoga se je odbila do Tavaresa, ki je nameril proti vratom, Rozman pa je ubranil njegov udarec
45' - dve minuti sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
46' - s priložnostjo vstopa v drugi polčas Rudar, Jelićeva podaja je omogočila Babiću, ki je pritekel iz ozadja in ušel ofsajdu, soočenje z vratarjem, toda Handanović je izšel kot zmagovalec tudi iz tega dvoboja
48' - takoj odziv z naše strani, Viler je podal do Sallalicha, ki se je brez obotavljanja odločil za udarec, Rozman je dobil v kot
49' - po kotu pa predložek Vilerja, Dervišević je z glavo usmeril žogo do Zahovića, ki je ciljal zgornji desni kot, žoga tik ob stičišču prečke in vratnice
52' - nova obetavna situacija, Viler je izvajal kot, Tavares z glavo, žoga čez prečko
53' - pa takoj do zaključka še Sallalich, po izbijanju žoge Knezovića, toda žoga ga je zadela v koleno in se odbila preko vrat
64' - rumeni karton Arghus, med posredovanjem ob levi stranski črti dosojen prekšek
68' - dvojna menjava v naših vrstah, z igrišča Zahović in Sallalich, v igro Mendy in Bohar
72' - po spretni kombinaciji Mendy do Ibraimija. ob njegovi takojšnji podaji žoga do Boharja, ki je skušal podati v sredino, ni se izšlo
82' - po daljšem času zaključna udarca v kazenskem prostoru, z dvakratnim posredovanjem je Arghus gostiteljem preprečil nevarnejši zaključek
86' - še zadnja menjava za zadnje poskuse v končnici, Biton namesto Derviševića
90' - tri minute sodniškega podaljška
90+2' - v končnici pa priložnost za Rudar, najprej je ob Šulerjevem poskusu izbijanja žoga zadela vratnico in se odbila do Firerja, ki jo je nato z glavo poslal čez prečko

0:1 TAVARES (90+3)
Potem pa gol!! Prav v zadnji akciji na tekmi je Bohar z desne strani podal v kazenski prostor, natančno, učinkovito, za učinkovit zaključek Tavaresa, ki je z glavo zabil žogo v mrežo. Za zmago, za nove tri točke!