trener: Ante Šimundža

Še tretjič v tej sezoni premagali Novogoričane
GORICA - NK MARIBOR 0:2 (0:1)
Dare Vršič med dvobojem z goriškimi branilci
15.10.2014 Nova Gorica, športni park. PrvaLiga Telekom Slovenije, 13. krog. 700 gledalcev. Glavni sodnik: Miran Bukovec (Lendava). Pomočnika: Borut Anželj (Tišina) in Štefan Kepe (Lendava). Četrti sodnik: Andraž Kovačič (Preserje). Dodatna sodnika za goloma: Dragoslav Perić in Nejc Kajtazović (oba Kranj). Delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

GORICA: Simčič, Širok, Modolo, Jogan, Pasqualini, Innocenti (od 76. Kavčič), Johnson, Vetrih, Arčon, Henty (od 82. Žigon), Džuzdanović (od 59. Osuji). Klop: Štrukelj, Kavčič, Osuji, Majcen, Žigon, Venturim, Enow. Trener: Miran Srebrnič.

NK MARIBOR: Handanović, Stojanović (od 84. Mejač), Rajčević, Arghus, Viler, Vršič, Mertelj (od 79. Ndiaye), Dervišević, Sallalich, Mendy (od 75. Biton), Zahović. Klop: Obradović, Živko, Mejač, Ndiaye, Bohar, Biton, Tavares. Trener: Ante Šimundža.

Strelec: 0:1 Zahović (43), 0:2 Zahović (58)

Rumeni karton: Modolo (2), Mertelj (15), Johnson (45), Vršič (55), Arghus (87)

Rdeči karton: Modolo (72, 2R)

Spet smo v tekmovalnem ritmu, pred nami je krog št. 13 in že tretja tekma v letošnji sezoni proti nogometašem Gorice, ki so bili naši nasprotniki tudi v boju za superpokal. Tokrat je imel strokovni štab nekaj težav pri sestavi moštva. Agim Ibraimi po predčasni vrnitvi z reprezentančne akcije zaradi poškodbe ahilove tetive še ni nared za nastop, Željko Filipović po prihodu iz Litve čuti bolečine v predelu hrbta in je prav tako moral ostati doma, Marko Šuler pa ob lažji poškodbi stegenske mišice vadi po posebnem programu. Začetek tekme ob 18.00.

1' - in se je začelo, danes smo v rumeni opremi...
2' - že ob prvi akciji naših nogometašev rumeni karton za gostitelje, Modolo je s prekrškom ustavil prodor Mendyja
5' - po protinapadu gostitelji do prvega udarca v okvir vrat, poskus Arčona, Handanović je žogo ujel
9' - še en poskus Arčona z 20 metrov, tokrat mimo desne vratnice
15' - zdaj rumeni karton tudi za Mertlja, po prekršku nad Džuzdanovićem
20' - poskus Sallalicha z 22, 23 metrov, žoga mimo desne vratnice
25' - obetavna akcija, v kateri so sodelovali Vršič, Mendy in Zahović, je bila ob zadnji podaji ustavljena zaradi ofsajda
26' - na drugi strani pa se je Henty odločil za udarec z razdalje, žoga čez prečko
28' - prečka pa je zdaj rešila Goričane... Mendy avtor doslej najnevarnejše akcije, s spretno potezo do udarca, v kazenskem prostoru je ciljal nasprotni kot, žogi pa je pot v mrežo preprečil okvir vrat
34' - Henty tokrat do udarca z roba kazenskega prostora, ni bil natančen
42' - ob novem goriškem poskusu do udarca Džuzdanović, žogo je poslal čez gol

0:1 ZAHOVIĆ (43)
Vodstvo! Žogo smo vse bolj selili pred nasprotnikova vrata in jo še pred odmorom spravili na želeno mesto. Prvi korak do vodstva je naredil Stojanović s spretnim prodorom in podajo v kazenski prostor, sledil pa je prav tako spreten odziv Zahovića, ki je ob soočenju dvignil žogo čez vratarja in jo usmeril v mrežo.

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
50' - prosti strel omogoča domačim nogometašem prvi poskus v nadaljevanju tekme, Džuzdanović je zadel obrambni zid, žoga se je odbila do Hentyja, ki jo je nato usmeril v Handanovića
51' - po hitrem prodoru Arčona pa v naslednji akciji brez resnejše nevarnosti, žoga ob njegovem udarcu daleč od vrat
55' - rumeni karton Vršič, zaradi udarca proti vratom po sodniškem žvižgu

0:2 ZAHOVIĆ (58)
Povišanje vodstva! Z istim strelcem, ki je tokrat zadel z udarcem z glavo. Luka Zahović je tako zabil že sedmi gol v prvenstvu, po asistenci Mitje Vilerja, ki je zbral pet podaj.

64' - nadaljujemo, zdaj do udarca po preigravanju Sallalich, Simčič je žogo ukrotil
67' - po kotu, ki ga je izvajal Viler, pa do udarca z glavo Arghus, Simčič je uspel odbiti žogo
72' - Goričani so ostali z igralcem manj, drugi rumeni karton in pot v slačilnico za branilca Modola, tokrat zaradi prekrška nad Zahovićem
75' - prva menjava v našem moštvu, z igrišča Mendy, v igro Biton
77' - nova akcija našega moštva, znova v vlogi podajalca z leve strani Viler, do udarca Sallalich, žoga je na poti proti golovi črti zadela Bitona
79' - druga menjava v naših vrstah, Ndiaye namesto Mertlja
84' - in z igrišča še Stojanović, ki je odigral prvo tekmo po okrevanju, v končnici bo ob desni stranski črti Mejač
87' - rumeni karton Arghus, izbil je žogo pred Arčonom, sodnik pa je segel v žep po kartonu
88' - išče se pot še do tretjega gola, z atraktivnim poskusom Mejač z roba kazenskega prostora, žoga mimo desne vratnice
90' - tri minute sodniškega podaljška