trener: Luka Elsner

V živo iz Ljudskega vrta
NK MARIBOR - DOMŽALE 0:1 (0:1)
Damjan Bohar med številnimi napadi proti domžalskim vratom
31.10.2014 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga Telekom Slovenije, 16. krog. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomočnika: Robert Vukan (Gornja Radgona) in Manuel Vidali (Gračišče). Četrti sodnik: Dejan Patarić (Izola). Dodatna sodnika za goloma: Roberto Ponis (Koper) in Dragoslav Perić (Kranj). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR: Handanović, Stojanović, Šuler, Arghus, Viler, Sallalich (od 74. Biton), Mertelj (od 85. Mendy), Ndiaye (od 62. Vršič), Bohar, Tavares, Zahović. Klop: Cotman, Živko, Hotić, Dervišević, Vršič, Mendy, Biton. Trener: Ante Šimundža.

DOMŽALE: Vidmar, Skubic, Korun, Zec, Janža, Majer, Maksimović, Simić (od 83. S. Vuk), Morel (od 76. Jelar), Aneff (od 59. Vancaš Požeg), Parker. Klop: Milić, Vancaš Požeg, Jelar, Primc, S. Vuk, Podlogar, Kous. Trener: Luka Elsner.

Strelec: 0:1 Aneff (4)

Rumeni karton: Mertelj (35), Maksimović (40), Morel (45), Janža (48), Viler (56), Stojanović (90), Mendy (90+4)

Rdeči karton: Zahović (90+2)

Dvoboj z vodilnimi Domžalami smo dočakali v spodbudnem, bojevitem razpoloženju. Z dvema zaporednima zmagama, vendar z nekaj kadrovskimi težavami. Viroza je ustavila Ibraimija in Filipovića, Rajčevića poškodba po dobljenem udarcu nad očesom med pokalnim dvobojem z moštvom Radomelj, poškodovan je tudi Mejač, prav tako zaradi dobljenega udarca v torek. Začetek tekme ob 17.00.

1' - Maribor, Maribor, odmeva s tribun, kjer se je zbralo 4000 ljudi, začel se je najzanimivejši dvoboj 16. prvenstvenega kroga

0:1 Aneff (4)
Prvi kot za goste in vodstvo. Ob predložku pred gol je Parker odbil žogo, iz ozadja pa je neoviran pritekel Aneff in žogo ob vratnici potisnil v mrežo.

7' - takoj odziv z naše strani, Sallalich za Zahovića, ki je po spretnem sprejemu podal Boharju, ta je spravil žogo do Vilerja, sledil je predložek pred gol, Sallalich do udarca z glavo, žoga mimo desne vratnice
15' - med naslednjo akcijo Ndiaye na levo stran do Vilerja, po njegovem predložku pred gol poskus Boharja, ni najboljše zadel žoge, pot je končala mimo vrat
19' - trenutki, ko je na preizkušnji domžalska ekipa, po sodelovanju Tavaresa in Boharja je Sallalich iskal luknjo med zgoščeno obrambno četo, najprej je uspelo tekmecem odbiti žogo z drsečim posredovanjem, v nadaljevanju Sallalich do Zahovića, ki je skušal preumeriti žogo proti vratom, a se tokrat ni izšlo
24' - prosti strel za našo ekipo, z 20 metrov z desne strani, vlogo izvajalca je prevzel Viler, ciljal v bližnji kot, žoga pa je zadela zunanji del mreže
27' - Viler zdaj podajalec iz kota, Zahović do udarca z glavo, pred golovo črto pa so Domžalčani odbili žogo
35' - rumeni karton Mertelj, zaradi prekrška nad Morelom
38' - po daljšem obdobju domžalski poskus, Aneff je poskušal s podajo v sredino proti Parkerju, s pravočasnim posredovanjem je odbil Šuler, Handanović pa ujel žogo in že začenjamo novo akcijo
45' - dve minuti sodniškega podaljška
45+1' - nadomeščanje igralnega časa še vedno z napadi v vijoličastem, centimetri oz. milimetri pa so tokrat preprečili izenačenje, Bohar je po odvzeti žogi podal do Tavaresa, ki je vtekel v kazenski prostor, ciljal po tleh, žoga mimo vratarja Vidmarja, a je zadela vratnico

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
52' - podobno kot pred koncem prvega tudi v začetku drugega polčasa pri udarcu Tavares, tokrat je najprej blokiral Simić, nato pa Vidmar odbil žogo čez prečko
56' - rumeni karton Viler, po dvoboju s Simićem ob levi stranski črti mu je sodnik Jug dosodil prekršek in pokazal rumeni karton
62' - prva menjava v našem moštvu, z igrišča Ndiaye, v igro Vršič
63' - nova priložnost ostaja neizkoriščena... Ob Vilerjevem predložku je Bohar z glavo podal do Tavaresa, ki si je v kazenskem prostoru pripravil položaj za udarec, toda nameril mimo vrat
66' - pa znova odločajo centimetri v korist Domžalčanov... Po dolgi podaji pred domžalski gol je Vidmar posredoval z glavo izven kazenskega prostora, ob dobiti žogi se je Zahović takoj odzval s ciljanjem z glavo proti vratom, žogo pa usmeril tik ob vratnici
71' - pa spet aplavzi, a ob zaključku žoga noče in noče v gostujočo mrežo, tokrat Sallalich z 20 metrov, žoga mimo desne vratnice
73' - naslednji Stojanović z uspešnim prodorom in spretnim preigravanjem do udarcu v kazenskem prostoru, ni bilo dovolj natančnosti
74' - druga menjava v naših vrstah, za zaključne nalete Biton namesto Sallalicha
77' - tokrat poskus Vršiča z razdalje, silovit udarec, Vidmar je z nekaj težavami ukrotil žogo
79' - napadi se vrstijo, zdaj podaja Vilerja v kazenski prostor, Biton do udarca z glavo, Vidmar je uspel žogo ujeti pred golovo črto
85' - še zadnja menjava za popolno ofenzivo, Mendy namesto Mertlja
86' - Mendy takoj v akciji pred golom, po uspešnem sprejemu po podaji Stojanovića do udarca, Vidmar pa iz vrat in uspel je odbiti v kot
90' - štiri minute sodniškega podaljška
90+2' - izključen je Luka Zahović, po dolgi podaji Šulerja je bil v skoku s Skubicem, domžalski branilec je obležal, sodnik Jug pa je našemu najboljšemu strelcu v letošnji sezoni pokazal rdeči karton, čeprav ni bilo dotika z roko, Skubic je trčil v hrbet