trener: Miran Srebnič

Ljudski vrt odprl vrata po 80. dneh
NK MARIBOR - GORICA 5:1 (2:1)
Dalibor Volaš: vrnitev s hat-trickom
28.2.2015 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga Telekom Slovenije, 22. krog. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Pomočnika: Dejan Povšnar (Zagorje ob Savi) in Mitja Podobnik  (Veliki Gaber). Četrti sodnik: Boris Tošeski (Medvode). Delegat: Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju).

NK MARIBOR: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Janža, Ibraimi, Ndiaye, Dervišević (od 75. Mertelj), Bohar (od 61. Sallalich), Volaš, Zahović (od 84. Tavares). Klop: Cotman, Arghus, Viler, Mertelj, Sallalich, Tavares, Mendy. Trener: Ante Šimundža.

ND GORICA: Gallinetta, Caputo, Napoli, Palumbo, Enow, Innocenti (od 61. Širok), Taider (od 84. Žigon), Slivka, Ruggiero, Džuzdanović, Eleke (od 73. Arčon). Klop: Sorčan, Boccaccini, Širok, Žigon, Arčon, Osuji, Kavčič. Trener: Cesare Beggi.

Strelci: 1:0 Volaš (3), 1:1 Eleke (29), 2:1 Volaš (43), 3:1 Zahović (81), 4:1 Tavares (85), 5:1 Volaš (90+2)

Rumeni karton: Innocenti (11), Džuzdanović (16), Eleke (24), Bohar (57), Taider (83), Stojanović (84), Mertelj (90)

Ljudski vrt je odprl vrata. Pred nami je prva tekma v letu 2015, nadaljujemo z 22. krogom državnega prvenstva, naši gostje so nogometaši iz Nove Gorice. V spomladanski del sezone vstopamo brez kaznovanega Željka Filipovića (štirje rumeni kartoni) in poškodovanega Dareta Vršiča, debitiral bo Erik Janža, prvič Dalibor Volaš.

1' - in po 80. dneh spet čas za nogomet v Ljudskem vrtu, na tribunah se je zbralo 4000 gledalcev...

1:0 VOLAŠ (3)
Dve minuti in 50 sekund igre v prvi tekmi in že je žoga v gostujoči mreži! Ndiaye je začel akcijo, ko si je priboril žogo na sredini igrišča, podal Ibraimiju, ki je po prodoru spretno našel v kazenskem prostoru Volaša in povratnik v vijol'čni dom je strelec že ob premieri. Ob soočenju z vratarjem je natančno poslal žogo na želeno mesto.

15' - nova akcija po desni strani, Ibraimi tokrat do Stojanovića, po njegovem udarcu s 14 metrov pa je uspešno posredoval vratar Gallinetta in žogo odbil

1:1 Eleke (29)
Izenačenje, ob prvem udarcu v okvir vrat so gostje uspeli zatresti mrežo. Slivka je podal v kazenski prostor, kjer si je Eleke priboril položaj za udarec in z natančno ob desni vratnici nameril za 1:1.

42' - prečka je preprečila novo vodstvo, po predložku Janže v kazenski prostor do udarca Ibraimi, ciljal je po tleh, toda goste je rešil obrambni blok s pomočjo okvirja vrat, od Palumba se je žoga namreč odbila v prečko

2:1 VOLAŠ (43)
Toda Goričani so se rešili le začasno, že v naslednji akciji spet slavje v vijoličastem in veselje na tribunah! Ibraimi je v začetnem delu akcije podal Boharju, ki je v kazenskem prostoru s povratno podajo po tleh iskal v sredini Zahovića, ki si je priboril položaj za udarec, ob tem zadel Napolija, toda žoga je v nadaljevanju akcije zadela Enowa in se odbila do Volaša, ki pa se je znova odlično odzval ter spravil žogo čez golovo črto.

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
52' - nova grožnja gostujočim vratom, tokrat Volaš v vlogi podajalca do Ibraimija, ki si je s preigravanjem pripravil priložnost za zaključek, toda izkazal se je vratar Gallinetta in odbil v kot
57' - rumeni karton Bohar, zaradi prekrška na sredini igrišča
61' - prva menjava v našem moštvu, z igrišča Bohar, vstopa Sallalich
63' - po protinapadu do udarca gostje, Džuzdanović z roba kazenskega prostora mimo leve vratnice
75' - druga menjava v naših vrstah, namesto Derviševića v igro Mertelj
78' - do zaključnega udarca Sallalich, žoga ob levi vratnici
79' - na drugi strani pa je skušal odgovoriti Slivka, z 20 metrov je ukrotil Handanović

3:1 ZAHOVIĆ (81)
Mojstrovina za 3:1! Ndiaye znova uspešen pri odvzemu žoge, dodal je natančno globinsko podajo, ki jo je sprejel Luka Zahović in s prefinjenim lob udarcem poskrbel za novo veselje na tribunah!

84' - še zadnja menjava v naši ekipi, z igrišča Zahović, v igro Tavares

4:1 TAVARES (85)
In že je 4:1: takoj po vstopu v igro je mrežo zatresel novi/stari Vijol'čni bojevnik Marcos Tavares! Po podaji Sallalicha je v boju z goriškimi branilci obdržal žogo v posesti in jo poslal pod prečko.

90' - dve minuti sodniškega podaljška

5:1 VOLAŠ (90+2)
Ostalo je dovolj časa za dopolnitev revije golov. Podal je Sallalich, Volaš pa poskrbel za hat-trick še z enim učinkovitim udarcem.