trener: Ante ćimundža

Superpokal za otvoritev sezone 2015/16 po enajstmetrovkah Koprčanom
FC KOPER - NK MARIBOR 3:2 (0:0, 0:0)
Dare Vršič med dvobojem na Bonifiki
5.7.2015 Koper, ŠRC Bonifika. Superpokal. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana). Pomočnika: Andraž Kovačič (Grosuplje) in Franci Pavlič (Laze v Tuhinju). Četrti sodnik: Mitja Podobnik (Veliki Gaber). Dodatna sodnika za goloma: Dragoslav Perić (Kranj) in Davor Drečnik (Hrastnik). Delegat: Stojan Bole (Sežana).

FC KOPER: Simčič, Halilović, Hadžić, Palčič, Šme, Radujko, Guberac, Krivičić, Črnigoj, Galešić, Ivančić (od 67. Lotrič). Klop: Kahlina, Blažič, Tomić, Rahmanović, Pučko, Lotrič, Štromajer. Trener: Rodolfo Vanoli.

NK MARIBOR: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler, Vršič, Kabha, Ndiaye (od 57. Mertelj), Ibraimi, Tavares, Zahović (od 69. Volaš). Klop: Obradović, Janža, Mertelj, Volaš, Mejač, Dervišević, Vokić. Trener: Ante Šimundža.

Rumeni karton: Galešić (22), Ndiaye (22), Kabha (57), Mertelj (68), Volaš (72), Stojanović (82)

Enajstmetrovke: Volaš 0:1, Hadžić 1:1, Tavares 1:2, Lotrič - Handanović brani, Vršič - Simčič brani, Črnigoj 2:2, Ibraimi - prečka, Krivičić - čez gol, Mertelj - Simčič brani, Galešić - Handanović brani, Rajčević - vratnica, Palčič 3:2

Tekmovalno obdobje 2015/16 se tudi uradno začenja. Superpokal bo prvo dejanje sezone, boj za trofejo med državnim prvakom in pokalnim zmagovalcem bo potekal v vročem nedeljskem večeru, ko je v Kopru temperatura tudi ob 20. uri še pri +30.

1' - prva akcija v novi sezoni našega moštva
7' - uvodni trenutki s podjetnejšo igro državnih prvakov, udarec z razdalje v okvir vrat Ibraimija, vratar Simčič je žogo ukrotil
12' - ob naslednjem napadu pa je obrambni blok preprečil Tavaresu, da bi prišel do zaključka v kazenskem prostoru po podaji Kabhe, ki ima debitantski nastop za NK Maribor
22' - po dvoboju Ndiaye-Galešić je koprski napadalec obležal na tleh, po krajši razpravi je sodnik Balažič obema pokazal rumeni karton
30' - onemogočamo koprske poskuse, iščemo pa skozi naše napade pot do priložnosti za konkretnejši zaključek
34' - prva udarca gostiteljev, najprej je z razdalje ciljal proti desnemu kotu Črnigoj, Handanović je žogo odbil, naš vratar pa je nato ustavil še poskus Ivančića v naslednji akciji
36' - grožnja Koprčanov po kotu, z glavo je poskušal Hadžić, žoga čez prečko
40' - zdaj poskus na drugi strani, po akciji našega moštva, Viler je z desno nogo ciljal proti nasprotnemu kotu, žoga čez prečko

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
48' - takoj v nadaljevanju tekme grožnja domačim vratom, Vršič po uspešni akciji do udarca z 18 metrov, žoga mimo leve vratnice
54' - koprski odgovor z akcijo naveze Galešić-Črnigoj, po predložku z desne strani Črnigoj ni uspel zadeti žoge za konkretnejši zaključek
55' - na drugi strani pa takoj odziv, po prodoru poskus Tavaresa, Simčič brani
57' - prva menjava v naših vrstah, z igrišča Ndiaye, vstopil je Mertelj
59' - kot naslednji Guberac z roba kazenskega prostora, oviral ga je Kabha, od našega novinca se je žoga odbila v kot
66' - na preizkušnji Handanović, po udarcu Ivančića z desne strani v kazenskem prostoru je bil na pravem mestu
68' - rumeni karton zdaj tudi Mertlju, zaradi prekrška na domači polovici igrišča
69' - menjava št. 2, namesto Zahovića v konico napada Volaš
72' - zaradi ugovarjanja ob sodniški odločitvi rumeni karton še za Volaša
75' - po sodelovanju Tavaresa in Volaša žoga do Ibraimija, za udarec z 18 metrov, po silovitem poskusu ni bilo dovolj natančnosti
84' - predložek Stojanovića z desne strani v kazenski prostor, Viler se je brez obotavljanja odločil za udarec, žoga pa je na poti proti vratom zadela Halilovića in se odbila v kot
84' - po kotu pa obetavna situacija, predložek Vršiča, poskus Rajčevića z glavo, žoga čez prečko
90' - dve minuti sodniškega podaljška