Damjan Bohar
trener: ŠIMUNDŽA ANTE

Nismo na tleh, vrnitev z zmago
DOMŽALE - NK MARIBOR 0:1 (0:1)
25.7.2015 Domžale, športni park. PrvaLiga Telekom Slovenije, 2. krog. 1800 gledalcev. Glavni sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj). Pomočnika: Manuel Vidali (Gračišče) in Rafael Ajdovec (Kranj). Četrti sodnik: Aleš Skok (Ptujska Gora). Dodatna sodnika za goloma: Andrej Žnidaršič in Dragoslav Perić (oba Kranj). Delegat: Otmar Komel (Renče).

NK DOMŽALE: Vidmar, Skubic, Horić, Zec, Trajkovski, Majer, Horvat, Vetrih (od 62. Alvir), Juninho (od 69. Šišić), Morel, Podlogar (od 77. Vuk). Klop: Milić, Vuk, Šišić, Dobrovoljc, Alvir, Husmani, Kous. Trener: Luka Elsner.

NK MARIBOR: Handanović, Stojanović, Rajčević (od 69. Gigli), Šuler, Viler, Vršič, Filipović, Kabha, Bohar (od 85. Mertelj), Tavares (od 75. Zahović), Mendy. Klop: Cotman, Gigli, Janža, Mertelj, Sallalich, Bajde, Zahović. Trener: Ante Šimundža.

Strelec: 0:1 Tavares (23)

Rumeni karton: Horić (33), Zec (36), Mertelj (89), Šuler (90+2), Vuk (90+2), Stojanović (90+6)

Domžale, prva postaja med gostovanji v novi ligaški sezoni. In prva po vmesnem izpadu iz evropskega pokalnega tekmovanja. V primerjavi s tekmo v Astani dve spremembi v začetni enajsterici, Filipović in Vršič namesto Mertlja in Ibraimija, ki mora zaradi poškodbe stegenske mišice nekaj dni mirovati. Začenjamo ob 20.15.

1' - prvi napad za našo ekipo
2' - po prostem strelu za Domžale in predložku v naš kazenski prostor gostitelji do prvega udarca, po odbiti žogi je Trajkovski poskušal z lob udarcem, žoga čez prečko
5' - takoj odgovor našega moštva, obetaven poskus Boharja, vratar Vidmar je z nekaj težavami žogo ukrotil
6' - pa še enkrat na preizkušnji domači vratar, po spretni akciji, ki so jo zrežirali Bohar, Viler in Vršič, po podaji Vilerja v sredino je Vršič iznajdljivo skušal preusmeriti žogo, a je zadela prav Vidmarja
10' - in nova akcija v vijoličastem, Viler je z dolgo podajo našel Boharja, ta na robu kazenskega prostora Vršiča, ki se ni obotavljal pri udarcu, žoga čez prečko
12' - znova posredovanje domžalskega vratarja, po prostem strelu Vršiča je žogo odbil v kot

0:1 TAVARES (23)
Gooool! Imeli smo pobudo, bili aktivnejši in zasluženo prišli do vodstva... V akciji za 0:1 sta sodelovala Mendy in Vršič, ki je prestal dvoboj z domačimi branilci, žoga do Tavaresa in najboljši strelec lanskega prvenstva je začel serijo v novem, s silovitim, natančno odmerjenim udarcem je zabil žogo v levi kot!

36' - oba domžalska štoperja sta si prislužila rumeni karton, z organizirano igro nadzorujemo dogajanja na igrišču
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
50' - kot za našo ekipo, Vršič je poslal žogo v petmetrski prostor, Šuler pa bil nekoliko prekratek v skoku, da bi zadel žogo za učinkovit zaključek
56' - po nekaj hitrih podajah znova do nevarnosti pred domžalskimi vrati, Mendy z 18 metrov, ni bil natančen
63' - še enkrat v prodoru in pri udarcu Mendy, po preigravanju se ni izšlo s konkretnejšim zaključkom
69' - prva menjava v našem moštvu, po uspešnem posredovanju je obležal Rajčević, ob blokiranju udarca ni več mogel stopiti na nogo, namesto njega v igro Gigli
70' - izjemna priložnost za povišanje vodstva, po globinski podaji Tavaresa je Kabha pritekel do dvoboja ena na ena z domačim vratarjem, toda Vidmar je bil uspešnejši, končalo se je s kotom
75' - zaradi poškodbe z igrišča še Tavares, za zaključne napade bo ga zamenjal Zahović
77' - po dolgem času domžalski poskus, z razdalje je ciljal Morel, obramba Handanovića
79' - zdaj še udarec Vuka, žoga mimo desne vratnice
85' - še zadnja menjava, z igrišča Bohar, v igro Mertelj
90' - štiri minute sodniškega podaljška
90+2' - obojestranski rumeni karton za Šulerja in Vuka po prerivanju v kazenskem prostoru
90+6' - štiriminutni sodniški podaljšek traja že šest minut, rumeni karton za Stojanovića ob zadnjem napadu in dvoboj je končan...