trener: Tomaž Petrovič

Popoln rojstni dan: nove točke ob navijaški proslavi na južni tribuni
NK MARIBOR - NK KRŠKO 4:1 (2:0)
Jean-Philippe Mendy je začel revijo golov že v sedmi minuti
1.8.2015 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga Telekom Slovenije, 3. krog. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana - Zalog). Pomočnika: Andraž Kovačič (Ljubljana) in Primož Zupančič (Moravče). Četrti sodnik: Goran Mikača (Višnja Gora). Dodatna sodnika za goloma: Dejan Balažič (Ljubljana) in Bojan Mertik (Odranci). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR: Handanović, Bohar, Gigli, Šuler, Viler, Ibraimi (od 81. Hotić), Filipović, Kabha, Vršič (od 69. Sallalich), Zahović (od 69. Bajde), Mendy. Klop: Obradović, Janža, Dervišević, Mertelj, Sallalich, Hotić, Bajde. Trener: Ante Šimundža.

NK KRŠKO: Zalokar, Sikošek, Petric, Đukić, Obed (od 55. Kožar), Volarič, Drnovšek, Štefanac (od 61. Čeh), Jurečič, Rujović (od 76. Slivšek), Poljanec. Klop: Levičar, Kožar, Slivšek, Bučar, Pavič, Blažinčič, Čeh. Trener: Tomaž Petrovič.

Strelci: 1:0 Mendy (7), 2:0 Vršič (14), 3:0 Ibraimi (46), 3:1 Poljanec (61), 4:1 Ibraimi (68)

Rumeni karton: Gigli (22), Petric (73), Filipović (80)

Krog št. 3, druga domača tekma. Tekma, ki bo v znamenju praznovanja 26. obletnice naše navijaške skupine. Z dodatno energijo z južne tribune ob 18.30 v boj za nove točke, v našem moštvu pa nekaj težav s sestavo enajsterice: manjkajo poškodovani Tavares, Rajčević, Stojanović, Arghus in Ndiaye.

1' - s kapetanskim trakom je danes ekipo popeljal na igrišče Mitja Viler

1:0 MENDY (7)
Goool! Hitro vodstvo za najboljši uvodni scenarij: Viole praznujejo, darilo pa že v sedmi minuti, ko je Vršič popeljal žogo proti kazenskemu prostoru, se odločil za udarec z razdalje, vratar Zalokar je žogo odbil, Mendy pa se spretno odzval in jo potisnil v mrežo.

2:0 VRŠIČ (14)
In je že 2:0!!! Po izjemni akciji, ko je po posredovanju v obrambi Šuler podal Handanoviću in od vratarja smo prišli do povišanja vodstva. V zaključku akcije je Bohar z desne strani podal v kazenski prostor, Vršič pa z natančnim udarcem našel pot do cilja.

18' - Vstanite se, Štajerci odmeva v Ljudskem vrtu!
22' - rumeni karton Gigli, po prekršku pred našim kazenskim prostorom
29' - poskus gostov, po predložku iz kota žoga na rob kazenskega prostora, Volarič čez prečko
35' - do udarca z 20 emtrov Rujović, ciljal je desni zgornji kot, Handanović pa poletel proti žogi in jo ujel
40' - iščemo še pot do tretjega zadetka, zdaj je poskušal Kabha, vratar Zalokar je ukrotil žogo
41' - naslednji Ibraimi, tudi tokrat uspešno posredovanje gostujočega vratarja

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah

3:0 IBRAIMI (46)
Goool! Takoj po vrnitvi iz slačilnic je žoga še tretjič v gostujoči mreži, prvi del naloge je opravil Kabha s preigravanjem in podajo, Ibraimi pa z natančno odmerjenim udarcem zabil žogo v nasprotni kot.

3:1 Poljanec (61)
Veselje med gostujočimi navijači, v Maribor jih je dopotovalo skupaj 150. Po uspešni akciji podaja za Poljanca, ki je prišel do soočenja s Handanovićem in usmeril žogo v levi kot.

62' - takoj zatem pa priložnost za 4:1, po podaji Zahovića dvoboj ena na ena Ibraimija z vratarjem Krškega, žogo pa je strelec tretjega gola tokrat usmeril mimo desne vratnice

4:1 IBRAIMI (68)
Trenutek za novo slavje, trenutek za nogometne sladokusce. Ibraimi je še enkrat potrdil natančnost in silovitost udarca, z roba kazenskega prostora je naciljal v desni spodnji kot.

69' - dvojna menjava v naših vrstah, z igrišča Vršič in Zahović, v igro Sallalich in prvič za NK Maribor Bajde
76' - milimetri so manjkali do 5:1... Po kotu, ki ga je izvajal Viler, Mendy najvišji v skoku, s posredovanjem tik pred golovo črto je zadeek preprečil vratar Zalokar
81' - še en aplavz s tribune, z igrišča dvakratni strelec, namesto Ibramija bo priložnost v končnici dobil Hotić
87' - pa aplavz tudi za navezo, ki je prišla v igro s klopi: Hotić je spretno podal, Bajde pravočasno vtekel, prišel do udarca, gostujoči vratar pa mu je preprečil prvenec v vijoličastem
88' - še en poskus debitanta Bajdeta, tokrat z udarcem z glavo, žoga ob levi vratnici
90' - tri minute sodniškega podaljška
90+1' - nadaljujemo z napadi, Bajde si je pripravil položaj za udarec z roba kazenskega prostora, Zalokar brani