Damjan Bohar
trener: Ante Šimundža

Po preobratu v drugem polčasu točke ostajajo na Bonifiki...
FC KOPER - NK MARIBOR 2:1 (0:0)
7.8.2015 Koper, ŠRC Bonifika. Prva Liga Telekom Slovenije, 4. krog. 1000 gledalcev. Glavni sodnik: Dejan Balažič. Pomočnika: Jure Praprotnik (oba Ljubljana) in Matej Žunič (Kranj). Četrti sodnik: Uroš Bensa (Nova Gorica). Dodatna sodnika za goloma: Nejc Kajtazović (Kranj) in Davor Drečnik (Hrastnik). Delegat: Vlado Močnik (Rogatec).

FC KOPER: Simčič, Halilović, Hadžić, Palčič, Guberac, Krivičić, Radujko (od 66. Tomić), Rahmanović (od 59. Galešić), Črnigoj, Pučko, Štromajer. Klop: Kahlina, Andrejašič, Posavac, Štulac, Tomić, Galešić, Ivančić. Trener: Rodolfo Vanoli.

NK MARIBOR: Handanović, Bohar, Gigli, Šuler, Viler, Vršič, Kabha, Filipović, Ibraimi (od 76. Tavares), Bajde, Mendy. Klop: Obradović, Janža, Mertelj, Dervišević, Hotić, Sallalich, Tavares. Trener: Ante Šimundža.

Strelci: 0:1 Vršič (47), 1:1 Štromajer (49), 2:1 Galešić (85)

Rumeni karton: Bajde (36), Viler (49), Guberac (72), Kabha (74), Simčič (90+1)

Bonifika, po 33. dneh. Po dvoboju za superpokal smo znova v Kopru, tokrat v boju za prvenstvene točke. Rajčević, Stojanović in Ndiaye so zaradi poškodb izven kadra, Arghus je šele začel vaditi z ekipo. Nocoj imamo premiero v začetni enajsterici: priložnost bo ob Mendyju dobil Bajde, saj je Tavares okreval, a še ni nared za 90-minutne napore, od včeraj pa Luka Zahović ni več naš član in se je pridružil SC Heerenveenu. Začenjamo ob 20:15, ob pogledu na živo srebro, ki pred tekmo kaže 34 stopinj.

1' - in se je začelo...
4' - prvi kot za našo ekipo in prvi poskus po predložku Vilerja, Mendy z glavo, žoga čez prečko
8' - ponovitev grožnje iz prekinitve, tokrat je prosti strel izvajal Ibraimi, Gigli še natančnejši ob udarcu z glavo, Simčič je ob vratnici odbil žogo v kot
16' - naj trenutek tekme: izjemen prodor Mendyja, ki se je na desni strani otresel spremstva, ušel branilcem in podal v sredino do Ibraimija, po njegovem udarcu pa je žoga zadela prečko in se odbila čez gol
21' - zdaj prvi udarec gostiteljev v okvir vrat, ciljal je Črnigoj, Handanović pa ukrotil žogo
23' - sodniška prekinitev za osvežitev igralcev ob robu igrišča, pogoji za igro so nocoj neizprosni
32' - ostajamo aktivnejši, zdaj do zaključka tudi Filipović, žoga ob poskusu z roba kazenskega prostora čez prečko
36' - rumeni karton Bajde, po prekršku med zračnim dvobojem na robu domačega kazenskega prostora
45' - po vseh prekinitvah kar pet minut sodniškega podaljška
45+1' - prosti strel za Koper, ob predložku z desne strani se je žoga odbila pred Halilovićem in od njega čez prečko

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah

0:1 VRŠIČ (47)
In takoj po vrnitvi iz slačilnic vodstvo! Bajde je med spretno akcijo podal Vršiču, ki si je pripravil položaj za udarec in z natančnim udarcem usmeril žogo ob levi vratnici.

1:1 Štromajer (49)
Iz prvega koprskega poskusa v nadaljevanju tekme pa izenačenje... Po podaji Pučka si je Štromajer uspel priboriti položaj za udarec, prišel do soočenja s Handanovićem in žogo poslal v mrežo.

63' - pobuda je še vedno na naši strani, med novim napadom do zaključka Ibraimi, žoga čez prečko
76' - prva menjava v našem moštvu, namesto Ibraimija bo pri zaključnih naletih za zmago po okrevanju spet na igrišču Tavares
80' - po spretnem sprejemu znova obetaven poskus Vršiča z razdalje, tokrat je vratar Simčič uspel ukrotiti žogo
81' - Bohar je s predložkom spravil na preizkušnjo domačega vratarja, ki je žogo pod prečko izbil v kot

2:1 Galešić (85)
Po naših boljših trenutkih med dosedanjim delom tekme pa - preobrat... Koprčani do vodilnega zadetka, velik delež je prispeval Štromajer s spretnim preigravanjem in podajo do Galešića, ki je dokončal akcijo z natančnim udarcem.

88' - lov na izenačenje začenjamo s prostim strelom, Tavares s 25 metrov, Simčič brani
90' - še štiri minute sodniškega podaljška