trener: Milanič Darko

Tretja zaporedna zmaga!
GORICA - NK MARIBOR 0:2 (0:0)
Jean-Philippe Mendy dvakratni strelec
2.4.2016 Nova Gorica, športni park. Prva Liga Telekom Slovenije, 27. krog. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Dejan Balažič. Pomočnika: Jure Praprotnik in Andraž Kovačič (vsi Ljubljana). Četrti sodnik: Primož Zupančič (Moravče). Dodatna sodnika za goloma: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah) in Roman Glažar (Hajdina). Delegat: Jože Tomšič (Ljubljana).

GORICA: Sorčan, Gregorič, Mevlja, Jogan, Škarabot, Johnson (od 88. Humar), Kolenc, Osuji (od 66. Arčon), Nagode, Kotnik (od 77. Nunić), Burgić. Klop: Štrukelj, Arčon, Kavčič, Humar, Curk, Nunić, Martinović. Trener: Miran Srebrnič.

NK MARIBOR: Handanović, Mertelj, Šme, Defendi, Viler, Ibraimi (od 87. Rahmanović), Filipović, Kabha, Bohar (od 70. Bajde), Tavares (od 75. Novaković), Mendy. Klop: Cotman, Janža, Rahmanović, Dervišević, Janković, Bajde, Novaković. Trener: Darko Milanič.

Strelec: 0:1 Mendy (59), 0:2 Mendy (70)

Rumeni karton: Nunić (86), Kolenc (88)

Tretjo četrtino prvenstva zaključujemo v Novi Gorici. Po težavah s poškodbo med tednom ni nared za nastop Šuler, tako da bo debitantski nastop zabeležil Šme. Na klopi bosta po vmesnih reprezentančnih akcijah Novaković in Bajde, zaradi rdečega kartona med dvobojem s Krko manjka Vršič, prav tako poškodovani Rajčević in Palčič ter Ndiaye, ki se vračata po okrevanju v tekmovalni ritem. Začenjamo ob 16:55.

1' - po dveh tednih je spet čas za nove vijol'čne izzive...
2' - prva grožnja z naše strani, po podaji Tavaresa je Mendy pred golom zadel Jogana
3' - v naslednji akciji pa je po kotu ostal v napadu Defendi, ki je ob predložku Mendyja z glavo usmeril žogo čez prečko
4' - prvič na preizkušnji Handanović, odbil je žogo po udarcu Burgića, nato pa je Kotnik poslal žogo čez gol
10' - atraktivno preigravanje Mendyja, ob poskusu iz težkega položaja pa ni bil dovolj natančen
14' - velika priložnost za naše vodstvo, Mendy znova s spretno akcijo v vlogi podajalca pred gol, tam pa Bohar iz bližine ni uspel zatresti mreže
20' - in še enkrat... Tokrat Tavares v obetavni situaciji z leve strani kazenskega prostora, ob soočenju z domačim vratarjem pa obramba Sorčana
23' - še tretja zaporedna izjemna priložnost, Filipović je vse opravil v velikem slogu, odvzel žogo s pravočasnim posredovanjem, s preigravanjem prišel do udarca z 12, 13 metrov, toda žogo je usmeril čez prečko
30' - ob priložnostih našo terensko premoč potrjuje tudi podatek o razmerju v kotih, trenutno je 8:0
34' - še en udarec v novogoriški okvir vrat, po predložku Mertlja poskus Mendyja z glavo, Sorčan brani
38' - nova obramba Sorčana, tokrat je preprečil namero Tavaresu, ki je po podaji Mertlja spretno ciljal v bližnji kot
45' - naslednji do zaključka Bohar, po njegovem udarcu z desne strani v kazenskem prostoru je Sorčan žogo kratko odbil in na odmor odhajamo z 0:0

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
54' - ostajamo podjetnejša ekipa, z raznovrstnimi poskusi, zdaj Mertelj z roba kazenskega prostora, ni se izšlo

0:1 MENDY (59)
Gooool! Moralo se je zgoditi... Po odlični igri, številnih priložnostih je žoga v domači mreži. Akcijo sta začela Ibraimi in Tavares, ki je spravil žogo do Mendya in sledil je njegov solo zaključek. V slogu celotne tekme je znova ušel branilcem, nato pa z natančnim udarcem žogo usmeril v levi kot.

61' - takoj priložnost za povišanje vodstva, znova pred golom Mendy, tokrat so Goričani uspeli blokirati njegov poskus

0:2 MENDY (70)
Niso pa uspeli naslednjega! Mendy, drugič danes in že dvanajstič v prvenstvu, kar pomeni, da je zdaj postal naš najboljši strelec. Tavares in Viler sta izmenjala dvojno podajo, Viler je takoj poslal žogo v kazenski prostor do Mendyja, ki se ni obotavljal pri udarcu in je takoj spretno nameril mimo Sorčana.

70' - po golu prva menjava v naših vrstah, z igrišča Bohar, v igro Bajde
75' - in še drugi odziv s klopi, Novaković namesto Tavaresa
79' - izpeljali smo še eno spretno akcijo, s priložnostjo za Bajdeta
85' - po dolgem času poskus gostiteljev, Nagode z 20 metrov, mimo desne vratnice
87' - priložnost v končnici tudi za Rahmanovića, iz igre Ibraimi
90' - tri minute sodniškega podaljška