trener: Miran Srebrnič

Zadnje dejanje prvenstva 2015/16
NK MARIBOR - GORICA 2:3 (2:1)
Poraz po vodstvu do 82. minute, dvakratni strelec Gregor Bajde
21.5.2016 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 36. krog. 2500 gledalcev. Glavni sodnik: Rade Obrenović. Pomočnika: Jure Praprotnik (oba Ljubljana) in Manuel Vidali (Gračišče). Četrti sodnik: Iztok Gornjak (Braslovče). Delegat: Sandi Kranjec (Grosuplje).

NK MARIBOR: Cotman, Hodžić, Šme, Šuler, Janža, Rahmanović, Filipović (od 46. Kabha), Ogrinec, Bajde (od 72. Ahmedi), Mendy, Celar (od 59. Tavares). Klop: Obradović, Defendi, Kabha, Ahmedi, Bohar, Tavares, Novaković. Trener: Darko Milanič.

GORICA: Sorčan, Gregorič, Kavčič, Boben, Škarabot, Kolenc, Kapić, Martinović (od 82. Nunić), Arčon (od 75. Kotnik), Nagode (od 65. Osuji), Burgić. Klop: Štrukelj, Celcer, Kotnik, Osuji, Humar, Jogan, Nunić. Trener: Miran Srebrnič.

Strelci: 1:0 Bajde (9), 1:1 Burgić (15), 2:1 Bajde (38), 2:2 Kotnik (82), 2:3 Osuji (87)

Rumeni karton: Bajde (30), Škarabot (90)

Ljudski vrt zapira vrata do novih poletnih izzivov. V zadnji tekmi letošnjega prvenstva priložnost tudi nadarjenim igralcem iz naše nogometne šole: v začetni enajsterici bodo ob njihovem debitantskem nastopu kar trije 17-letniki, Žan Celar in Adis Hodžić iz kadetske ter Sandi Ogrinec iz mladinske ekipe. Manjkajo kaznovani Aleš Mertelj, na seznamu poškodovanih ostajata Matej Palčič in Aleksander Rajčević, zaradi udarca v gleženj bo manjkal Mitja Viler, izven zapisnika so ostali Dare Vršič, Marko Janković in Sintayehu Sallalich, premor pa je dobil tudi Jasmin Handanović in bo prvič v letošnji sezoni med vratnicama Aljaž Cotman. Začetek dvoboja 36. kroga ob 16:55.

1' - povprečna starost naše današnje prve postave je 22,7 leta
7' - prvi poskus po sodelovanju Hodžića in Rahmanovića, ki je podal do Celarja, po njegovem udarcu z glavo pa žoga mimo vratnice

1:0 BAJDE (9)
Gogol! Hitro vodstvo po akciji na desni strani, Mendy do Hodžića, ki je z desne strani poslal predložek pred gol, Bande pa z glavo usmeril žogo v mrežo.

1:1 Burgić (15)
Izenačenje, po predložku iz kota. V skoku najvišji Burgić, ki je z glavo natančno nameril v levi kot.

21' - ob naslednji akciji gostov Burgić znova do zaključka, tokrat z desne strani, Cotman brani
29' - zdaj udarec v okvir gostujočih vrat, Janža je podal do Mendyja, ki je v kazenskem prostoru ciljal iz obrata, Sorčan je ukrotil žogo
30' - rumeni karton Bajde, zaradi prekrška ob levi stranski črti
33' - Rahmanović s spretnim preigravanjem do priložnosti, z udarcem po tleh je iskal pot do mreže, toda žoga je zadela gostujočega branilca

2:1 BAJDE (38)
Gooool! Po prodoru in akciji Rahmanovića žoga do Bajdeta, ki je z natančno odmerjenim udarcem z 18 metrov poslal žogo v levi kot. To je njegov gol št. 13 v letošnjem prvenstvu.

40' - na drugi strani pa takoj odgovor Goričanov, po udarcu Burgića z glavo je Cotman žogo odbil, a ji ni uspel preprečiti poti proti mreži, vendar je pritekel Filipović in z izbijanjem pred golovo črto preprečil zadetek
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa s spremembo v naši ekipi, Kabha namesto Filipovića
59' - druga menjava v naših vrstah, debitantski nastop je opravil Celar, v igro Tavares
60' - Bajde je poskušal zadeti še tretjič, podal mu je Kabha, toda Bajde po nekoliko predolgi podaji ni uspel priti do zaključka
72' - še zadnja menjava v našem moštvu, priložnost bo dobil tudi Ahmedi, iz igre dvakratni strelec Bajde
75' - trenutek, ki smo ga pričakovali, Mendy v priložnosti, da sam prevzame vodstvo na lestvici strelcev, po podaji Tavaresa je prišel do soočenja z vratarjem, toda Sorčan zmagovalec dvoboja
79' - še en poskus Mendyja, tokrat po podaji Rahmanovića, a mu je udarec blokiral Boben

2:2 Kotnik (82)
Izenačenje, po obdobju brez gostujočih poskusov Kotnik z razdalje in z natančnim udarcem je zadel levi kot.

2:3 Osuji (87)
In gostom je uspela še ena akcija, po kratkih podajah v kazenskem prostoru do udarca Osuji, ki je poskrbel za natančen zaključek.

90' - tri minute sodniškega podaljška
90+2' - po gneči v kazenskem prostoru udarec Tavaresa, brani Sorčan