Anđelković Milan

Krog št. 8 z revijo golov v Ljudskem vrtu
NK MARIBOR - RADOMLJE 4:0 (2:0)
Aleks Pihler: po prekršku nad njim gostje ostali z igralcem manj
10.9.2016 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 8. krog. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Roman Glažar (Hajdina). Pomočnika: Janez Bezjak (Gorišnica) in Aleksander Burjan (Hajdina). Četrti sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Delegat: Danilo Levačič (Velika Nedelja).

NK MARIBOR: Handanović, Šme, Šuler, Defendi, Janža, Kabha, Pihler (58' Bohar), Sallalich, Vršič (83' Tavares), Sunny Omoregie, Novaković (67' Zahović). Klop: Obradović, Mertelj, Viler, Vrhovec, Bohar, Tavares, Zahović. Trener: Darko Milanič.

KALCER RADOMLJE: Ivačič, Stoiljković, Jazbec, Karamatić, Anđelković, Barukčič, Balić (46' Vidmar), Cerar (62' Šipek), Nunić, Gajič (65' Kovjenić), Jugovar. Klop: Kruljac, Zukić, Rems, Šipek, Kovjenić, Jakovljević, Vidmar. Trener: Janez Žilnik.

Strelci: 1:0 Novaković (40), 2:0 Sunny Omoregie (45+1), 3:0 Šuler (51), 4:0 Sunny Omoregie (57)

Rumeni karton: Jugovar (17)

Rdeči karton: Nunić (39)

Po reprezentančnem premoru nazaj v tekmovalni ritem. V edini septembrski tekmi na domačem igrišču gostimo Radomlje, potem pa vstopamo v serijo gostovanj. Začetek dvoboja osmega prvenstvenega kroga ob 20:15.

Od minute do minute
1' - gremo Maribor!
5' - začetek po predvidevanjih, s pobudo na naši strani in obrambno usmerjenimi gosti
8' - prosti strel z 22, 23 metrov je izvajal Novaković, žoga od obrambnega zidu v kot
19' - Pihler se je ob prostem strelu z leve strani odločil za neposreden udarec proti vratom, vratar Ivačič je odbil čez prečko v kot
22' - hitra akcija naše ekipe, Šme je z desne strani podal v kazenski prostor, Vršič sprejel žogo, toda ob udarcu ga je blokiral Anđelković in žogi preprečil pot proti mreži
25' - zdaj je gostujoči vratar ustavil žogo na proti proti mreži, po podaji pred gol in poskusu Novakovića je Ivačič odbil v kot
26' - po kotu pa je goste rešila prečka... Podal je Vršič, Kabha najvišji v skoku, toda žoga se je od tal odbila v prečko
28' - prvi poskus gostov, po posredovanju Janže in Handanvića se je žogo odbila do Nunića, ki jo je poslal mimo vrat
29' - Nunić do novega zaključka, tokrat z glavo ob vratnici
33' - nadaljujemo z napadi, naslednji do udarca Vršič, po njegovem poskusu z glavo se je znova izkazal vratar Radomelj in odbil v kot
36' - Ivačič je postal radomeljski rešitelj, po podaji Pihlerja žoga mimo gostujočih branilcev do Sunnyja, ki v obetavni situaciji ni uspel zadeti, nova obramba gostujočega vratarja
39' - gostje ostajajo z igralcem manj, nevarna igra Nunića, ki je zbil na tla Pihlerja in sodnik Glažar mu je pokazal pot v slačilnico

1:0 NOVAKOVIĆ (40)
Gooool! Iz prostega strela po izključitvi vodstvo: Kabha je podal v kazenski prostor, Novaković pa zabil žogo pod prečko!

43' - z dodatno energijo po povišanje vodstva, do priložnosti Sunny, ki je ciljal nasprotni kot, a ni bil natančen
45' - minuta sodniškega podaljška

2:0 SUNNY OMOREGIE (45+1)
Gooool! Tik pred odhodom v slačilnico je žoga še drugič na želenem mestu: po daljši akciji predložek Janže, Sunny pa znova odlično v skoku in z glavo je zabil žogo v mrežo!

46' - gostje v drugi polčas z menjavo Balić-Jugovar, v naši enajsterici brez sprememb
50' - ni popuščanja, gremo po tretji gol... Janža z uporabno podajo pred gol, Stoiljković je odbil v kot

3:0 ŠULER (51)
Gooool! Po kotu pa je žoga v mreži... Po predložku Vršiča je Šuler z glavo natančno usmeril žogo čez vratarja v nasprotni kot za novo slavje na tribunah.

4:0 SUNNY OMOREGIE (57)
Gooool! Revija golov v vijoličastem, tokrat najprej Kabha z udarcem z razdalje, vratar Ivačič je žogo odbil, Vršič podal v sredino in Sunny je bil na pravem mestu ter poskrbel za pravi zaključek!

58' - čas je za prvo menjavo, Bohar namesto Pihlerja, ki odhaja z igrišča ob aplavzu
67' - aplavzi se nadaljujejo: ob odhodu z igrišča strelcu Novakoviću, pozdrav Ljudskega vrta ob vrnitvi domov pa je dobil Luka Zahović
72' - po podaji Boharja udarec Vršiča iz obrata in - prečka
74' - okvir vrat pa je rešil goste tudi v naslednii akciji, nocoj že tretjič, tokrat je po udarcu Sunnyja z glavo žoga zadela vratnico
83' - ob aplavzu občinstva je končal današnji nastop tudi Vršič, v končnici v igro Tavares
88' - še poskušamo: po lepi akciji z veliko kombinatorike do zaključka Sallalich, vratar Ivačič je odbil v kot
90' - Sunnyju ni veliko manjkalo do tretjega nocojšnjega zadetka, ob udarcu s 14 metrov žoga mimo vratnice
90' - dve minuti sodniškega podaljška