Luka Zahović

Potrjeno napredovanje v četrtfinale pokala Slovenije
RADOMLJE - NK MARIBOR 0:2 (0:0)
Matej Palčič prvič nasploh v vijoličastem, Dejan Mezga prvič po vrnitvi
14.9.2016 Domžale, športni park. Pokal Slovenije, osmina finala. 300 gledalcev. Glavni sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Pomočnika: Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica) in David Gabrovec (Markovci). Delegat: Stevo Govedarevič (Ljubljana).

KALCER RADOMLJE: Ivačič, Stoiljković, Jakovljević (72' Gajič), Zukić, Kosec, Barukčič, Balić, Vidmar (69' Osmanaj), Šipek, Kovjenić, Marinšek (81' Avbelj). Klop: Kruljac, Osmanaj, Avbelj, Jazbec, Primc, Jugovar, Gajič. Trener: Janez Žilnik.

NK MARIBOR: Obradović, Palčič, Šuler, Defendi, Janža, Vrhovec, Bohar, Sallalich (78' Kabha), Mezga (66' Vršič), Tavares, Zahović (90' Sunny Omoregie). Klop: Handanović, Šme, Mertelj, Viler, Kabha, Vršič, Sunny Omoregie. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 0:1 Vršič (74), 0:2 Kabha (90+4)

Rumeni karton: Stoiljković (26), Defendi (55), Šuler (80), Osmanaj (80)

Z ligaškega na pokalno prizorišče. Po prvenstvenih 4:0 danes z moštvom Radomlja za napredovanje v četrtfinale. V primerjavi s sobotnim za današnji dvoboj nekaj sprememb: prvič v letošnji sezoni so v začetni enajsterici Matko Obradović, Luka Zahović, Dejan Mezga in Matej Palčič, ki bo po vmesnih težavah s poškodbami imel premiero v vijoličastem. Začetek dvoboja v domžalskem športnem parku ob 18. uri.

1' - boj za četrtfinale se je začel
7' - prvi poskus, predložek Janže v kazenski prostor za Tavaresa, ki mu ni uspelo zadeti žoge, da bi jo preusmeril mimo vratarja
12' - z roba kazenskega prostora je skušal nasprotni kot domačih vrat zadeti Sallalich, ni bil natančen
20' - nizamo akcije, zvrstili so se koti, toda brez konkretnejših zaključkov
27' - prvi poskus gostiteljev, Balić z 20 metrov, žoga čez prečko
32' - smo že pri sedmem kotu in pri najobetavnejši situaciji, predložek Mezge, Defendi do natančnega udarca z glavo, vratar Ivačič pa je z odličnim posredovanjem preprečil zadetek in odbil za kot št. 8
34' - po sodelovanju Boharja in Janže ter podaji v kazenski prostor je Zahović spretno preusmeril žogo, znova pa se je izkazal domači vratar
37' - Ivačič še tretjič zapored: od Tavaresa žoga do Zahovića, ki se je dobro odzval, toda ob poskusu pod prečko obramba domačega vratarja
41' - kombinacija Tavaresa in Janže, po njegovi podaji se je Bohar takoj odločil za udarec, toda žogo je usmeril mimo leve vratnice
45' - zdaj sodelovanje napadalne naveze, Zahović s podajo za Tavaresa, ki pa mu je bil v boju za žogo dosojen prekršek

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v enajstericah
47' - napovednik nadaljevanja naših napadalnih akcij s poskusom Tavaresa, žoga ob levi vratnici
51' - nogometaši Radomelj prvič v okvir vrat, Obradović je ustavil poskus Balića
54' - priložnost za našo ekipo, po akciji Vrhovca in Mezge, ki je podal Zahoviću, po njegovem udarcu pa je Zukić uspel blokirati žogi pot proti mreži
55' - rumeni karton Defendi, zaradi prekrška nad Vidmarjem ob dvoboju na sredini igrišča
59' - dvoboj Defendi-Vidmar zdaj v kazenskem prostoru, domači napadalec je obležal na tleh, igra se nadaljuje
62' - Ivačič preprečil vodstvo... Po predložku Sallalicha spreten poskus Zahovića z glavo, vratar Radomelj se je še enkrat izkazal z odličnim posredovanjem
66' - zdaj v ofenzivni vlogi Palčič, pred njim pa je Zukić odbil v kot
66' - prva menjava v našem moštvu, Vršič namesto Mezge

0:1 VRŠIČ (74)
Gool! Po nizu akcij in poskusov se je radomeljska mreža zatresla... Tavares je po spretni akciji s povratno podajo po tleh našel Vršiča, ki je z dovolj močnim in dobro odmerjenim udarcem poslal žogo mimo vratarja Ivačiča.

78' - Tavares zdaj do zaključka, z 18 metrov čez prečko
78' - in še druga menjava v naši ekipi, z igrišča Sallalich, v igro Kabha
80' - obojestranski rumeni karton po dvoboju na robu kazenskega prostora za Šulerja in Osmanaja
84' - razmerje v kotih je zdaj 12:1 za Maribor
90' - v končnici bo dobil priložnost še Sunny, z igrišča Zahović

0:2 KABHA (90+4)
Gooool! Še je bilo dovolj časa za potrditev zmage z drugim golom: Tavares je na robu kazenskega prostora vrnil žogo do Kabhe in tudi on je po vstopu s klopi zatresel mrežo, zadel je z močnim udarcem po tleh.