27
Jogan Alen
42
Boben Matija

Vrnitev v Ljudski vrt po treh tednih z novo zmago: strelec Marko Šuler v 48. minuti
NK MARIBOR - GORICA 1:0 (0:0)
Dejan Mezga: po poškodbi Dareta Vršiča od prve minute za podaljšanje vijol'čne serije
22.10.2016 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 14. krog. 3500 gledalcev. Glavni sodnik: Dejan Balažič. Pomočnika: Jure Praprotnik in Andraž Kovačič (vsi Ljubljana). Četrti sodnik: Matej Žunič (Kranj). Dodatna sodnika za goloma: Asmir Sagrković (Vrhnika) in Vojko Goričan (Loče). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi, Janža, Kabha, Hotić (69' Vrhovec), Sallalich, Mezga, Tavares (od 81. Zahović), Novaković. Klop: Obradović, Šme, Viler, Vrhovec, Zahović, Sunny Omoregie. Trener: Darko Milanič.

GORICA: Sorčan, Gregorič, Boben, Jogan, Celcer, Humar, Kotnik, Kapić (65. Nagode), Žigon (83' Arčon), Grudina, Burgić (65. Osuji). Klop: Štrukelj, Škarabot, Kolenc, Osuji, Kavčič, Arčon, Nagode. Trener: Miran Srebrnič.

Strelec: 1:0 Šuler (48)

Vrnitev v Ljudski vrt po treh tednih. Krog št. 14, prva prvenstvena tekma po derbiju. Zaradi poškodb v našem moštvu nista bila med kandidati za nastop Aleks Pihler in Damjan Bohar, nepričakovano pa se jima je tik pred tekmo pridružil še Dare Vršič. Začetek ob 20:15.

Od minute do minute
1' - začelo se je z zapletom, zaradi poškodbe Vršiča na ogrevanju (začutil je bolečino v zadnji stegenski mišici) je bilo treba spremeniti predvideno zamisel: v začetno enajsterico Mezga, v kadru pa je tako ostalo 17 igralcev (na klopi imamo enega manj, a lahkomed tekmo opravimo tri menjave)
6' - prva priložnost za našo ekipo, Janža je poslal predložek z leve strani v kazenski prostor, Novaković do udarca z glavo, toda ni bil natančen
11' - ob naslednjem poskusu Novakovića, tudi tokrat z glavo, razburjenje: žoga je zadela v roko Celcerja, vendar brez enajstmetrovke...
19' - do udarca z roba kazenskega prostora Tavares, obramba Sorčana
23' - ohranjamo pobudo in napadamo, zdaj poskus Hotića z 22, 23 metrov, gostujoči vratar je odbil žogo čez prečko v kot
25' - po daljši akciji do zaključka znova kapetan, žoga čez prečko
26' - prvič do obetavnejše situacije gostje, Kotnik do soočenja z našim vratarjem, dobro posredovanje Handanovića
31' - nizanje naletov proti novogoriškim vratom, atraktiven poskus Tavaresa, Sorčan brani
38' - poskus gostov, Kapić z 18 metrov, žoga čez prečko
39' - znova priložnost za naše vodstvo, po podaji Hotića je Novaković z roba kazenskega prostora ciljal desni spodnji kot, žoga ob vratnici
41' - odgovor Goričanov, toda po udarcu Kotnika znova na pravem mestu Handanović

46' - nadaljujemo brez sprememb v enajsterici
47' - po kotu in gneči v kazenskem prostoru Šulerju ni uspelo priti do želenega udarca, v nadaljevanju akcije pa še en kot

1:0 ŠULER (48)
Gooool! In po kotu št. 9 - vodstvo! Podal je Mezga, pred golom pa žogo preusmeril mimo vratarja Sorčana v mrežo Šuler.

56' - akcija za nove aplavze, po spretni kombinaciji je Hotić v zaključku ciljal desni zgornji kot, Sorčan brani
57' - pa takoj še en poskus, po predložku Palčiča z glavo Sallalich, iz težkega položaja ni bil natančen
60' - deseti kot za novo priložnost, po predložku Hotića in posredovanju Sorčana pred Šulerjem, žoga proti gostujočim vratom, pred golovo črto je izbil Burgić
68’ – poskus gostov, Kotnik z 18 metrov, Handanović odbil v kot
69’ – prva menjava v našem moštvu, Vrhovec namesto Hotića
78' - po protinapadu do zaključka Novaković, zadel je gostujočega vratarja
81' - menjava št. 2, z igrišča Tavares, v končnici v napadu Zahović
90' - z 18 metrov Arčon, Handanović je žogo ujel
90' - tri minute sodniškega podaljška