Boben Matija

Ljudski vrt v svečanem, šampionskem ozračju
NK MARIBOR - GORICA 2:2 (0:1)
Milivoje Novaković 2x med svečanim sobotnim večerom za potrditev slavja
6.5.2017 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 32. krog. 6000 gledalcev. Glavni sodnik: Roberto Ponis (Koper). Pomočnika: Tomislav Pospeh (Ljubljana) in Matej Vojska (Dob). Četrti sodnik: Miran Bukovec (Lendava). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi (50' Rajčević), Viler, Vrhovec, Pihler (46' Ahmedi), Hotić (77' Bohar), Tavares, Novaković, Zahović. Klop: Obradović, Rajčević, Mertelj, Ogrinec, Bohar, Ahmedi, Bajde. Trener: Darko Milanič.

GORICA: Sorčan, Curk (89' Jogan), Kavčič, Boben, Škarabot, Kolenc, Grudina (80' Humar), Osuji, Kapić, Žigon, Filipović (83' Nagode). Klop: Štrukelj, Jogan, Humar, Nagode, Marinič, Edafe, Gulič. Trener: Miran Srebrnič.

Strelci: 0:1 Žigon (35), 1:1 Novaković (52), 1:2 Osuji (72), 2:2 Novaković (87)

Rumeni karton: Zahović (37), Filipović (39), Viler (44)

Ljudski vrt v svečanem ozračju, s kronanjem prvakov. Začetek tekme, v katero vstopamo kot 14-kratni državni prvaki, ob 20:15.

1' - Maribor, šampion!
5' - prvi poskus, Tavares z glavo, žoga čez prečko
11' - ob izjemni podpori s tribun do nove priložnosti, Novakovića je s posredovanjem v zadnjem trenutku ustavil Boben
11' - pa takoj po kotu še udarec Šulerja z glavo, žoga tik nad prečko
20' - ostajamo ekipa, ki ima pobudo, išče se pot do mreže
30' - prosti strel za Gorico, Žigon z 20 metrov, Handanović na pravem mestu
33' - naslednji poskus gostov prek Kapića, končalo se je s kotom

0:1 Žigon (35)
Vodstvo Gorice, po podaji Kapića do udarca in natančnega zaključka z leve strani v kazenskem prostoru Žigon.

42' - naša akcija pred gostujočimi vrati pa brez želenega razpleta, po podaji Vilerja je Novaković spravil žogo do Tavaresa, ki pa je zadel goriški obrambni blok
44' - rumeni karton Viler, zaradi prekrška na sredini igrišča

46' - začetek drugega polčasa z eno menjavo v naših vrstah, Ahmedi namesto Pihlerja
50' - zaradi poškodbe gležnja z igrišča Defendi, ob Šulerju na štoperskem položaju zdaj Rajčević

1:1 NOVAKOVIĆ (52)
Gooool! Izenačenje za novo slavje na tribunah, po predložku Palčiča z desne strani z levo nogo je Novaković z glavo usmeril žogo mimo vratarja Sorčana.

67' - poskus Filipovića z 18 metrov, žoga mimo desne vratnice

1:2 Osuji (72)
Novo vodstvo gostov, po podaji Kolenca je Žigon prišel do žoge, pritekel po levi strani v kazenski prostor in podal po tleh do Osujija, ki je iz bližine potisnil žogo čez golovo črto. Protesti o ofsajdu ob podaji proti Žigonu niso zalegli.

74' - takoj po izenačenje, Tavares s silovitim udarcem, toda žogi je pot proti mreži preprečil Boben, končalo se je s kotom
77' - še tretja menjava, Bohar namesto Hotića
81' - še en udarec Tavaresa, tokrat z roba kazenskega prostora, žoga čez prečko

2:2 NOVAKOVIĆ (87)
Goool! Podajalec iz kota Valon Ahmedi, z glavo atraktivno Milivoje Novaković!