Valon Ahmedi
70
90
Luka Zahović

Zadnja postaja v letošnjem prvenstvu Murska Sobota, po zadetku Tavaresa nazaj s točko
RADOMLJE - NK MARIBOR 1:1 (0:0)
Marko Šuler med dvobojem v Murski Soboti
21.5.2017 Murska Sobota, Fazanerija. Prva Liga Telekom Slovenije, 35. krog. 1200 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Pomočnika: Robert Vukan (Gornja Radgona) in Eric Herženjak (Lendava). Četrti sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

RADOMLJE: Ivačič, Lidjan, Jazbec, Karamatić, Rokavec, Zukić, Barukčič, Jakovljević (64' Gajič), Janković (73' Primc), Cerar (80' Marinšek), Nunić. Klop: Kruljac, Marinšek, Kumer, Gajič, Primc, Jugovar, Vasilj. Trener: Adnan Zildžović.

NK MARIBOR: Obradović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Mertelj, Pihler, Ahmedi (61' Hotić), Tavares, Bajde (80' Sallalich), Zahović. Klop: Cotman, Defendi, Uskoković, Vujčić, Sallalich, Hotić, Novaković. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 1:0 Nunić (53), 1:1 Tavares (67)

Rumeni karton: Lidjan (74), Primc (87)

Zadnja postaja med gostovanji v sezoni 2016/17 je Murska Sobota. Kot nadomestno prizorišče nogometašem Radomelj, ki zapuščajo prvoligaško druščino. Začetek nedeljskega popoldanskega dvoboja ob 16:55.

1' – na igrišču Fazanerije smo prvič po 2.12.2012, iz tiste postave z zadnje tekme proti Muri v našem moštvu danes štirje nogometaši: Tavares, Viler, Mertelj in Rajčević
2' - prav kapetan je imel prvo priložnost, po udarcu Bajdeta blok Karamatića, žoga do Tavaresa, ki pa jo je poslal čez prečko
6' - prosti strel za Radomlje, Janković v obrambni zid in končalo se je s kotom
14' - po spretnem preigravanju Ahmedija kot
17' - vratar Ivačič na preizkušnji po udarcu Vilerja, ki je z leve strani v kazenskem prostoru ciljal nasprotni kot, a je uspel odbiti v kot
17' - iz naslednje akcije še poskus Pihlerja, radomeljski vratar je žogo ukrotil
18' - ob strelskem nizu še Palčič, tudi tokrat je Ivačič odbil v kot
23' - pa znova, zdaj predložek Palčiča za udarec Tavaresa z glavo, žogo je ob levi vratnici vratar Radomelj odbil v kot
31' - pritisk proti vratom gostiteljev se stopnjuje, centimetri so nas ločili od vodstva, ko je po ostrem predložku Ahmedija žoga zadela Karamatića in se ob vratnici odbila v kot
33' - z roba kazenskega prostora je zapretil še Mertelj, žoga mimo desne vratnice
36' - po nizu vijol'čnih napadov prvo posredovanje Obradovića, ustavil je poskus Nunića z glavo
43' - prosti strel za Radomlje, Lidjan z 22, 23 metrov, ni bil natančen
45' - v zadnjem napadu pred odmorom poskus Lidjana po prodoru z leve strani, Obradović na pravem mestu

46' - nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
52' - po protinapadu Radomlje do prve priložnosti v drugem polčasu, Nunića je z uspešnim posredovanjem ustavil Obradović

1:0 Nunić (53)
Po kotu pa vodstvo tekmecev, žoga se je v gneči pred golom odbila do Nunića, ki jo je usmeril pod prečko.

59' - lov na izenačenje in preobrat začenjamo s poskusom Bajdeta, obramba Ivačiča
61' - prva menjava v našem moštvu, Hotić namesto Ahmedija
66' - naslednji poskus Hotića z 18 metrov je pomenil večjo preizkušnjo za vratarja, ki je odbil v kot

1:1 TAVARES (67)

Izenačenje. Gregor Bajde je poskrbel za prvi del s prodorom in asistenco, Marcos Tavares pa za natančen zaključek z roba kazenskega prostora.

70' - takoj obetavna situacija za preobrat, Zahović je zadel zunanji del mreže
78' - na drugi strani protinapad Radomelj, Rajčević je s pravočasnim posredovanjem preprečil Nuniću, da bi prišel do zaključka
80' - menjava št. 2, z igrišča Bajde, v igro Sallalich
83' - zaporedna poskusa Zahovića, ni se izšlo
85' - po spretnem prodoru Tavares do dvoboja z vratarjem, Ivačič uspešnejši
90' - dve minuti sodniškega podaljška