Martin Kramarič

Pred 3. krogom evropskih kvalifikacij nove 3 točke v 2. krogu PLTS
TRIGLAV - NK MARIBOR 2:3 (0:0)
Adis Hodžić je v Kranju dobil priložnost prvič v letošnji sezoni
22.7.2017 Kranj, športni center. Prva Liga Telekom Slovenije, 2. krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Grega Kordež (Dol pri Ljubljani) in Aleksander Kasapović (Ljubljana). Četrti sodnik: Matej Vojska (Dob). Dodatna sodnika za goloma: Dejan Balažič in Mitja Žganec (oba Ljubljana) Delegat: Vlado Močnik (Rogatec).

TRIGLAV: Džafić, Arh Česen, Zec, Gvardjančič, Bojić (69' Kuhar), Gajič (68' Udovič), Ovsenek (46' Bukara), Krcić, Robnik, Poplatnik, Majcen. Klop: Arko, Udovič, Ahačič, Mlakar, Kuhar, Bukara, Žurga. Trener: Anton Žlogar.

NK MARIBOR: Handanović, Hodžić, Billong, Šuler, Viler, Vrhovec, Kabha (19' Pihler), Hotić (64' Bohar), Tavares, Kramarič (63' Zahović), Mešanović. Klop: Obradović, Palčič, Pihler, Bajde, Bohar, Ahmedi, Zahović. Trener: Darko Milanič.

Strelci:
1:0 Majcen (55), 2:0 Poplatnik (60), 2:1 Mešanović (70), 2:2 Bohar (86), 2:3 Tavares (88)

Rumeni karton: Gvardjančič (14), Bukara (50), Robnik (72), Pihler (77)

Po razpletu 2. in pred začetkom 3. kvalifikacijskega kroga za Ligo prvakov je čas za krog št. 2 v državnem prvenstvu. Proti prvaku druge lige, tako da ostajamo v ritmu dvobojev prvakov. Tokrat v popoldanskem terminu, z začetkom ob 16:50. In z nekaj rotacijami v ekipi za razporejanje moči v nizu zaporednih preizkušenj. Premor za Rajčevića, 5 igralcev iz začetne enajsterice v sredo danes na klopi.

1' - polna tribuna za pravo nogometno kuliso ob otvoritvi sezone v Kranju
3' - prvi do udarca domači nogometaši, Krcić po prodoru do udarca z desne strani v kazenskem prostoru, odlično posredovanje Handanovića, ki je odbil v kot
7' - prečka, toda po pravočasno označenem ofsajdu: po akciji v režiji Hotića do zaključka Tavares
19' - menjava zaradi poškodbe, z igrišče namesto njega v zvezno vrsto Pihler
20' - po sodelovanju Hotića in Vilerja ter njegovi podaji v kazenski prostor nista uspela Kramarič in Mešanović priti do zaključka
23' - Hotić iz kota, Tavares najvišji v skoku, ne dovolj natančno
25' - boj v Kranju je boj pri +31, sodniki so pred tekmo napovedali in omogočili ekipama premor za osvežitev ob robu igrišča
34' - po kotu dvojni poskus gostiteljev, Handanović z letečim posredovanjem odbil žogo
40' - naj trenutek prvega polčasa, Tavares in Hotić v spretni akciji, Hotić do 1 na 1 z vratarjem, Džafić brani, v nadaljevanju pa se je žoga odbila do Vilerja, ki je z diagonalnim udarcem za nekaj cm zgrešil cilj, žoga ob vratnici
45' - minuta sodniškega podaljška
45+1' - zadnji poskus pred odmorom, Kramarič z 20 metrov, ni bil natančen

46' - nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico

1:0 Majcen (55)
Po kotu, ki ga je izvajal Bukara, najspretnejši pred našim golom Luka Majcen, z glavo je ob levi vratnici žogo usmeril v mrežo.

59' - Viler je skoraj ponovil sredo, tokrat žoga ob iznajdljivem poskusu čez prečko...

2:0 Poplatnik (60)
Gostitelji do povišanja vodstva. Majcen tokrat v vlogi asistenta, po njegovi podaji in sprejemu do udarca iz obrata Poplatnik, ki je uspel spraviti žogo mimo Handanovića v mrežo.

63' - takoj odziv z naše klopi: iz igre Kramarič, v igro Zahović
64' - in zdaj še zadnja menjava, Bohar namesto Hotića
66' - Zahović po preigravanju v kazenskem prostoru do udarca, končalo se je s kotom po posredovanju Bojića

2:1 MEŠANOVIĆ (70)
Goool, zmanjšanje zaostanka. Viler je izvajal kot, Vrhovec odložil žogo za Mešanovića in sledil je golgeterski zaključek. Prvenec za našega novega napadalca.

77' - rumeni karton Pihler, po zračnem dvoboju na domači polovici igrišča

2:2 BOHAR (86)
Gooool, izenačenje! Damjan Bohar v vrhunskem slogu. Trenutek mojstrovine po podaji Vrhovca, z izjemno potezo je položil na tla domačega branilca in vratarja ter potisnil žogo v mrežo.

2:3 TAVARES (88)
Goooool, popoln preobrat!!! Znova Vrhovec s podajo v kazenski prostor, tokrat Mešanović za Tavaresa in kapetanov golgeterski instinkt znova deluje...

90' - štiri minute sodniškega podaljška