Žiga Lipušček

Atraktivno, učinkovito po Glasgowu
MARIBOR - GORICA 5:0 (3:0)
Jasmin Mešanović z dvema asistencama za otvoritev nove revije golov
12.8.2018 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 4. krog. 3000 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Jure Praprotnik (Ljubljana) in Robert Vukan (Gornja Radgona). Četrti sodnik: Tomislav Pospeh (Ljubljana). Dodatna sodnika za goloma: Asmir Sagrković (Vrhnika) in Roman Glažar (Hajdina). Delegat: Leopold Roglič (Kisovec).

NK MARIBOR: Handanović, Klinar, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević (68' Cretu), Pihler, Hotić, Mešanović, Mlakar (68' Vršič), Zahović (75' Tavares). Klop: Pirić, Uskoković, Cretu, Kramarič, Bajde, Vršič, Tavares. Trener: Darko Milanič.

GORICA: Sorčan, Hodžić (21' Curk), Lipušček, Tomiček, Celcer, Humar, Kolenc, Kotnik (84' Jermol), Džuzdanović, Osuji, Filipović (61' Smajlagić). Klop: Štrukelj, Curk, Grudina, Bužinel, Jermol, Kavčič, Smajlagić. Trener: Miran Srebrnič.

Strelci: 1:0 Mlakar (10), 2:0 Zahović (15), 3:0 Ivković (22), 4:0 Vršič (78), 5:0 Tavares (89)

Po Glasgowu dvojni program v Ljudskem vrtu. Najprej naslednji prvenstveni izziv, dvoboj prvenstvenega kroga št. 4. Danes premor za Vrhovca, ki ga je v začetni enajsterici zamenjal Pihler. V primerjavi s četrtkom od 1. minute tudi Mešanović, Hotić in Mlakar. Začetek ob 18:15.

1' gremo Maribor!
2' protinapad gostov, po podaji Filipovića do Osujija prekršek Klinarja in prosti strel z 20m. V vlogi izvajalca Celcer, čez obrambni zid, a Handanović na pravem mestu

1:0 MLAKAR (10)
Gooool! Ekspresno vodstvo. Začetnik akcije Hotić s podajo na levo stran, Mešanović z glavo preusmeril pred gol, s pravočasnim odzivom pa je Mlakar ob vratnici potisnil žogo čez golovo črto.

2:0 ZAHOVIĆ (15)
Gooool! Povišanje s preslikavo akcije za vodstvo. Tokrat je za prvo podajo poskrbel Pihler, Mešanović znova dobil zračni dvoboj in z glavo poslal žogo pred gol, tam pa Zahović hitrejši od Lipuščka.

19' nadaljujemo z nizanjem napadov, zdaj poskus Pihlerja z razdalje, Sorčan je z nekaj težavami ukrotil žogo
20' do udarca v kazenskem prostoru tudi Klinar, zadel je Sorčana

3:0 IVKOVIĆ (22)
Goool! Znova veselje na igrišču in tribunah, tudi tokrat po že ustaljeni akciji. Po podaji Derviševića iz kota, Ivković pa z glavo dovolj močno in natančno.

27' največja priložnost za goste, po podaji Kotnika Filipović pred Handanovićem, žoga pa čez prečko
30' še en poskus Filipovića, tokrat z razdalje, Handanović ni dovolil presenečenja
40' ob nadzoru nad igro do naslednjega zaključka, Zahović po spretnem sprejemu z 20m, Sorčan brani
42' po prodoru in predložku Hotića z desne strani Mešanović do udarca z glavo, iz težkega položaja, obramba Sorčana
45' minuta sodniškega podaljška
45+1' in še je bilo dovolj časa za hitro akcijo, s predložkom Vilerja v sredino, Zahović pa je usmeril žogo čez prečko

46' začetek 2. polčasa, nadaljujemo z enajsterico, ki je atraktivno, učinkovito odigrala prvih 45 minut
54' prvi do udarca v nadaljevanju tekme gostje, ciljal je Kolenc, Handanović odbil v kot
60' Curk pred golovo črto preprečil 4:0... Po podaji Derviševića žoga do Zahovića, nacijal je mimo Sorčana, a je z glavo izbil in rešil Goričane pred večjim zaostankom Curk
67' Mlakar, poskus iz obrata, končalo se je s kotom
68' po kotu pa poskus Zahovića, znova ob vratnici izbijanje gostov pred golovo črto
68' dvojna menjava: ob aplavzu z igrišča Dervišević in Mlakar, aplavz spodbude pa za Cretuja in Vršiča
75' in še zadnji odziv s klopi ter znova trenutek za aplavze: Tavares namesto Zahovića

4:0 VRŠIČ (78)

Goool! Ni še konec napadalnih ambicij, zdaj je za natančno podajo poskrbel Viler, za povišanje vodstva pa Vršič. Natančno, iz prve je z levico zabil žogo v levi kot.

82' Sorčan je premagan 4x, ob tem pa še rešuje: na pravem mestu po udarcu Mešanovića z 20m
85' iz prve, s pravim projektilom zdaj tudi Klinar, z roba kazenskega prostora v zunanji del mreže

5:0 TAVARES (90)
Goool! Ko se tresejo mreže, sodeluje tudi kapetan. Po podaji Klinarja je lepo sprejel žogo, pripravil položaj za udarec - in zabil pod prečko.