Konec letošnje evropske zgodbe, lov na preobrat ni uspel
NK MARIBOR - RANGERS FC 0:0
16.8.2018 Maribor, stadion Ljudski vrt. UEFA Europa League, 3. krog kvalifikacij, povratna tekma. 11.166 gledalcev. Glavni sodnik: Jonathan Lardot. Pomočnika: Frederic Godelaine in Florian Lemaire. Četrti sodnik: Nathan Verboomen (vsi Belgija). Kontrolor sojenja: Alain Hamer (Luksemburg). Delegat: Kurt Zuppinger (Švica).

NK MARIBOR: Handanović, Klinar (53' Pihler), Šuler, Ivković, Viler, Vrhovec, Dervišević (73' Vršič), Hotić, Mešanović (79' Mlakar), Tavares, Zahović. Klop: Pirić, Uskoković, Cretu, Pihler, Vršič, Bajde, Mlakar. Trener: Darko Milanič.

RANGERS FC: McGregor, Tavernier, Goldson, Katić, Halliday, Jack, Arfield, Ejaria (68' Kent), Murphy (76' McCrorie), Candeias, Morelos. Klop: Foderingham, Hodson, McCrorie, Kent, Sadiq Umar, Kelly, Middleton. Trener: Steven Gerrard.

Rumeni karton: Ejaria (27), Candeias (32), Jack (35), Murphy (74), Arfield (87), Ivković (90+3).

Gremo Maribor! V boj za play-off in v lov na zaostanek dveh golov iz Glasgowa. V primerjavi s prvo tekmo 2 spremembi v začetni enajsterici, Mešanović namesto Bajdeta in Hotić namesto Pihlerja. Izven kadra še vedno poškodovana Milec in Rajčević. Začenjamo ob 20:15.

1' - ob hrumenju iz tribun, se začetnega sodniškega žvižga praktično ni niti slišalo. Prvi v napad naši nogometaši, po zmago, po preobrat!
8' - takoj terenska premoč na naši strani, žal pa še do resnejšega zaključka nismo prišli.
17' - pritisk ne pojenja, po prvem kotu na tekmi so gostje z nekaj težavami razrešili nevarnost pred svojimi vrati.
18' - napadamo, pritiskamo. Tavares se je znašel na robu kazenskega prostora, sprožil, a žal naravnost v vratarja, ki je žogo odbil nazaj v polje, nov poskus Mešanovića pa je zgrešil cilj.
20' - po podaji Derviševića se je na robu kazenskega prostora Zahović spretno obrnil, žal pa je meril preko vrat McGregorja.
23' - obleganje vrat Rangersa se nadaljuje! Po seriji napadov, se je končalo z novim kotom za naše!
24' - do zaključka je prišel Hotić, gost škotski blok pa je preprečil vodstvo. Gremoooo!!!
30' - po predložku iz kota je bilo znova vroče, Ivković pa je iz težkega položaja z glavo meril nenatančno.
36' - tribune so znova oživele, saj je Dervišević z izjemnim udarcem s kakšnih tridesetih metrov skoraj presenetil vratarja McGregorja, ki je s skrajnimi močmi žogo še potisnil čez prečko.
38' - Zahović je prebil s strani, a je škotski branilec še pravočasno posredoval pred njim.
42' - Vrhovec se je lepo otresel branilca, strel z roba kazenskega prostora pa je končal v naročju gostujočega vratarja.
44' - Arfield je na drugi strani bil nenatančen pred našimi vrati.

46' - pričetek drugega polčasa z enako energijo, kot se je končal prvi. Gremo po preobrat!
48' - strel gostov z razdalje, Handanović na mestu.
49' - izjemna priložnost za Hotića, a so njegov poskus branilci Rangersa še pravočasno blokirali.
53' - menjava zaradi poškodbe, Klinarja je zamenjal Pihler.
56' - nov preblisk gostov, ko je po protinapadu s težkega položaja poskušal Murphy, a povsem nenevarno.
62' - soj reflektorjev je bil znova uperjen v Zahovića, ki pa ni najboljše zadel žoge.
63' - krčevito branjenje gostov, kar so začutili tudi navijači, ki glasno spodbujajo in vlivajo dodatno energijo.
71' - kakšna priložnost za vodstvo... Pihler je po podaji Vrhovca lepo, z glavo spustil žogo do Tavaresa, ki se je sam znašel pred gostujočim vratarjem, ta pa je čudežno z nogo preprečil veselje kapetanu!
73' - še en odziv s klopi, namesto Derviševića je v igro vstopil Vršič.
79' - nova moč v napadu, Mlakar bo poskušal pomagati zabiti v končnici, zamenjal je Mešanovića.
90' - še 4 minute upanja...
90+1' - in ob začetku sodniškega podaljška enajstmetrovka! Po prekršku Goldsona nad Zahovićem je sodnik pokazal na belo točko.
91' - enajstmetrovka... žal pa brez gola, udarec Tavaresa, McGregor brani.