Saša Ivković

Krog št. 25, zmaga št. 17
TRIGLAV - MARIBOR 1:2 (0:1)
Jan Mlakar se je po poškodbi vrnil z zadetkom
6.4.2019 Kranj. Prva Liga Telekom Slovenije, 25. krog. 1500 gledalcev. Sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Pomočnika: Goran Mikača (Višnja Gora) in Alen Salkić. Četrti sodnik: Rade Obrenović (oba Ljubljana). Delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

TRIGLAV: Arko, Rogelj (84' Svraka), Kumer, Arh Česen, Mlakar, Udovič (76' D. Kryeziu), E. Kryeziu, Tijanić, Mertelj, Crnov, Majcen. Klop: Curanović, Karamatić, Svraka, D. Kryeziu, Šalja, Bojić, Gajić. Trener: Dejan Dončić.

NK MARIBOR: Pirić, Klinar, Rajčević, Ivković, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec (68' Cretu), Pihler, Hotić (73' Vršič), Mlakar (85' Tavares), Zahović. Klop: Handanović, Šuler, Cretu, Vršič, Bajde, Felipe Santos, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Ivković (14), 1:1 Majcen (52), 1:2 Mlakar (59)

Rumeni karton:
Vrhovec (12), E. Kryeziu (30)

Sobotno popoldne za gostovanje v Kranju, s pokalnega prizorišča nazaj v boj za naslov prvaka. Za dvoboj s Triglavom, najuspešnejšo ekipo spomladanskega dela (12 osvojenih točk), še vedno izven kadra zaradi poškodb Mešanović, Uskoković in Cotman. Premor danes za Vilerja, Milec pa ni odpotoval z moštvom zaradi želodčnih težav. Začenjamo ob 16:30.

1' zanimiv uvod v Kranju: pred prvim sodniškim žvižgom je začetni udarec izvedel Robert Kranjec
4' po odbitku v kazenskem prostoru iz težkega položaja poskus Zahovića, zadel je domačega vratarja
8' prvi konkretnejši zaključek, Kryeziu silovito z 18m, Pirić na pravem mestu
8' na drugi strani pa takoj naj priložnost za vodstvo: po podaji Pihlerja Mlakar po desni strani v prodoru in s podajo v sredino, vratar Arko je odbil, do Vrhovca, ki pa je usmeril žogo ob levi vratnici
12' Vrhovec prvi z rumenim kartonom, zaradi prekrška na sredini igrišča
13' do udarca v okvir vrat gostitelji, Majcen z glavo, brani Pirić

0:1 IVKOVIĆ (14)
Goool! Ponovno je udarila naveza Dervišević-Ivković. Po predložku s kota najprej Ivković prvič, posredovanje vratarja Arka, po odbitku pa pred golovo črto skupaj Ivković in Rajčević. Kaže, da se je za potrditev zadetka zadnji dotaknil žoge Ivković. Gol št. 7 najučinkovitejšega branilca lige.

19' Mlakar znova v prodoru, ob preigravanju je žoga zadela domačega branilca, sodnik Sagrković ni pokazal, da gre za igranje z roko
32' uspel je nov protinapad, Pihler s pravočasno podajo do Zahovića, v dvoboju z vratarjem uspešnejši Arko
44' nov poskus po kotu, podal je Dervišević, najvišji v skoku Mlakar, žoga čez prečko

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
48' Zahović z vtekanjem pred gol, nekoliko prepozen za natančnejši zaključek

1:1 Majcen (52)
Izenačenje, Majcen z natančnim udarcem z glavo po predložku Mlakarja. Zadel je desni zgornji kot.

58' če to ni enajstmetrovka... Zahović, v dvojnem bloku, padel je v domačem kazenskem prostoru, sodnik Sagrković se ni oglasil...

1:2 MLAKAR (59)
Goool1 Protesti ob nedosojeni enajstmetrovki niso zalegli, igra se je nadaljevala. In iz nadaljevanja novo vodstvo: po globinski podaji Derviševića izjemen odziv Mlakarja, v sprintu hitreje pri žogi kot domači vratar in natančno v mrežo. Njegov gol št. 10 v letošnjem prvenstvu.

59' veselje je pokvarila nova sodniška odločitev: zaradi domnevnega ugovarjanja ob nedosojeni enajstmetrovki je trener odstranjen s klopi, Darko Milanič do konca tekme na tribuni...
68' prva menjava v našem moštvu, Cretu namesto Vrhovca
70' takoj po vstopu Cretu do udarca, ne dovolj natančno
71' poskus Mertlja z razdalje, Pirić na pravem mestu
73' menjava št. 2, Hotić-Vršič
74' znova Cretu, tokrat z večje razdalje in bolj nevarno, vratar Arko odbil v kot
76' naslednji do zaključka Zahović, po podaji Vršiča poskus z glavo, ob vratnici
80' s kombinatoriko do novega udarca, Vršič z 18m, čez prečko
85' in še zadnja menjava: iz igre Mlakar, za končnico Tavares
87' znova dvoboj Zahović-Arko, obramba domačega vratarja po poskusu našega napadalca z glavo
90' še 4 minute igre...