Jan Mlakar

Krog št. 31 in zmaga št. 21
GORICA - MARIBOR 1:3 (0:2)
Jan Mlakar, dvakratni strelec
5.5.2019 Nova Gorica, športni park. Prva Liga Telekom Slovenije, 31. krog. 500 gledalcev. Sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Pomočnika: Andraž Kovačič (Ljubljana) in Grega Kordež (Dol pri Ljubljani). Četrti sodnik: Blaž Kos (Kresnice). Delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

GORICA: Sorčan, Curk (83' Smajlagić), T. Kavčič, Lipušček, M. Kavčič, Kolenc, Grudina, Šipek (66' Marinič), Osuji, Filipović (79' Hodžić), Velikonja. Klop: Celcer, Halilović, Hodžić, Celcer, Jermol, Marinič, Smajlagić. Trener: Saša Kolman.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Rajčević, Cretu, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec, Hotić (90' Felipe Santos), Vršič (72' Tavares), Mlakar (72' Bajde), Zahović. Klop: Handanović, Ivković, Klinar, Felipe Santos, Bajde, Mulahusejnović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Mlakar (2), 0:2 Mlakar (35), 1:2 Velikonja (77), 1:3 Zahović (82)

Rumeni karton: Osuji (19), Cretu (50), Tavares (73)

Rdeči karton: Osuji (87, 2R)

Nadaljujemo v ritmu zaporednih tekem, v Novi Gorici že krog št. 31. Za današnje gostovanje manjkata kaznovana Pihler in Mešanović, je pa nazaj Vršič. V začetni enajsterici znova Milec, izven kadra Šuler, Viler, Kramarič, Šme in Uskoković. Prvič v letošnjem prvenstvu na klopi Ivković, z Rajčevićem v štoperski navezi Cretu. Danes boj na razmočenem igrišču, začenjamo ob 16:15.

1' gremo Maribor!

0:1 MLAKAR (2)
Gooool! Za ekspresno vodstvo (v 84. sekundi) fenomenalna akcija. S kombinatoriko do gola, v zaključnem delu Vršič pravočasno na levo stran do Kolmaniča, potem pa najmlajši v naši enajsterici z natančnim predložkom, Mlakar pa je spretno zadel z glavo. Njegov gol št. 11 v letošnjem prvenstvu.

10' znova akcija po levi strani, Kolmanič za Mlakarja, ki je s povratno podajo po tleh iskal Zahovića, Osuji je pred njim izbil v kot
16' prvi poskus Goričanov zelo konkreten, Osuji po preigravanju do udarca z roba kazenskega prostora, zadel je prečko
18' po kotu nov udarec proti domačim vratom, ciljal je Zahović, ne dovolj natančno
27' priložnost za 0:2, podal je Kolmanič, do udarca v obetavni situaciji Hotić, čez prečko
31' centimetri so nas delili do povišanja vodstva, s pomočjo vetra... Rajčević je izvajal prosti strel pred našim kazenskim prostorom, žoga je ob sunku vetra preskočila Sorčana, ki je ne bi več ujel pred golovo črto, a je zadela vratnico...

0:2 MLAKAR (35)
Goool! Kmalu po vratnici pa novo veselje v vijoličastem. Po silovitem udarcu Hotića z 18m je Sorčan odbil, po odbitku pa najhitrejši pri odzivu Mlakar.

40' situacija za 0:3, Zahović po podaji Hotića do dvoboja 1 na 1 s Sorčanom, uspešnejši domači vratar, odbil je v kot
41' po kotu pa znova v glavni vlogi Mlakar, spretno iz obrata, zadel je vratnico
44' zdaj Mlakar v vlogi asistenta, pravočasno do Zahovića, ob novem soočenju z vratarjem nova obramba Sorčana

46' nadaljujemo brez sprememb v razigranem moštvu
49' tudi v 2. polčasu prvi poskus gostiteljev v okvir vrat, vratnico je zdaj zadel Velikonja, po spretnem udarcu z leve strani
50' rumeni karton Cretu, po zračnem dvoboju z Grudino, kar pomeni prepoved igranja na derbiju...
55' po prostem strelu ob robu kazenskega prostora Šipek s podajo v sredino, do udarca Filipović, nenatančno
58' s prodorom Milec do zaključka, ciljal je z roba kazenskega prostora, mimo desne vratnice
59' novogoriška mreža se je zatresla tretjič, toda gol je razveljavljen... Kot kaže posnetek, neupravičeno... Podal je Kolmanič, Zahović s pravočasnim vtekanjem in natančno mimo Sorčana, vendar so sodniki presodili, da gre za ofsajd. Napačno.
66' priložnost za gostitelje po akciji, v kateri je Grudina v boju za žogo odrinil Rajčevića, nato podal do Velikonje, ki mu je namero preprečil Pirić, nato je Cretu izbil v kot
66' Saša Gajser je po tej presoji protestiral pri četrtem sodniku, zaman... Odzval se je sodnik Sagrković in pomočnika trenerja odstranil s klopi
72' dvojna menjava v naših vrstah: iz igre Vršič in Mlakar, v igro Tavares in Bajde
73' eden najbolj nerazumljivih rumenih kartonov: Tavares ob nadzoru nad žogo, posredovanje Filipovića, s prekrškom na kapetanu, sodnik pa je pokazal rumeni karton Tavaresu!?!
76' po dolgi podaji do Filipovića priložnost za gostitelje, pred udarcem je izbil Kolmanič v kot

1:2 Velikonja (78)
Goričani do znižanja zaostanka po dolgi podaji v kazenski prostor, izbil je Cretu, do žoge Velikonja, ki je z natančnim udarcem poslal žogo v mrežo ob levi vratnici.

1:3 ZAHOVIĆ (82)
Gooool! Po kotu je z glavo podaljšal proti vratnici Bajde, Zahović hitrejši od tekmecev in z glavo je usmeril žogo čez golovo črto. Tokrat mu je zadetek št. 13 v PLTS priznan.

87' Goričani v končnici z igralcem manj, Osuji preostro nad Hotića, zaradi drugega rumenega kartona z igrišča
88' Bajde do soočenja s Sorčanom, uspešnejši domači vratar
90' še zadnja menjava, Hotić-Felipe Santos
90' 4 minute sodniškega podaljška