89
Vuk Slobodan

9.11. se ni moglo končati drugače: za 9/11! Naša 9. zmaga v zadnjih 11. tekmah!
MARIBOR - DOMŽALE 4:1 (2:0)
9.11.2019 Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 17. krog. 3500 gledalcev. Sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Jure Praprotnik (Ljubljana) in Robert Vukan (Gornja Radgona). Četrti sodnik: Manuel Vidali (Gračišče). Dodatna sodnika za goloma: Nejc Kajtazović (Kranj) in Mihael Antič (Dekani). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Mitrović, Peričić, Viler, Dervišević, Cretu, Požeg Vancaš, Hotić (80' Mešanović), Kronaveter (80' Tavares), Zahović (87' Kotnik). Klop: Pirić, Koblar, Pihler, Vrhovec, Kotnik, Mešanović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

DOMŽALE: Mulalić, Fink, Klemenčič, Vuyadinovich, Vuklišević (73' Rom), Sikošek, Čorluka (63' Pišek), Ibričić, Podlogar (62' Lazarević), Mujan, Vuk, Jakupović. Klop: Sorčan, Sikošek, Rom, Pišek, Kalt, Lazarević, Sappinen. Trener: Andrej Razdrh.

Strelci: 1:0 Zahović (7), 2:0 Kronaveter (31), 3:0 Kronaveter (59), 4:0 Požeg Vancaš (68), 4:1 Vuk (88)

Rumeni karton: Čorluka (25), Milec (85), Fink (90)

Pred novo in zadnjo letošnjo prekinitvijo prvenstva za 2 tedna še dvoboj z Domžalami. Čakamo ga z dvema zaporednima zmagama, ob podobni kadrovski situaciji kot v zadnjem obdobju (na seznamu poškodovanih Klinar, seznam kaznovanih je prazen). Vijol’čnih 11 kot na zadnji tekmi v Ljudskem vrtu proti Celju, v primerjavi z gostovanjem pri Bravu pa Cretu namesto Vrhovca. Začenjamo ob 16:55.

1' gremo Maribor!

1:0 ZAHOVIĆ (7)
Gooool! Viler je opravil velik del priprave ekspresnega vodstva z odločnostjo in vztrajnostjo, podal z leve strani v sredino in Zahović je iz bližine poslal žogo v mrežo. Njegov gol št. 6 v letošnjem prvenstvu.

14' prvi poskus gostov, Čorluka po odbitku z 18m pod prečko, Handanović z odličnim posredovanjem odbil v kot
17' Zahović znova do zaključka, tokrat po podaji Hotića in z roba kazenskega prostora tokrat nenatančno
21' do udarca v kazenskem prostoru Domžalčani, ciljal je Mujan, blokiral Milec, končalo se je s kotom
23' po domžalskem kotu najvišji v skoku Vuyadinovich, čez prečko
24' poskus Jakupovića z razdalje, Handanović je ukrotil žogo
27' ciljal je Požeg Vancaš, ne dovolj natančno

2:0 KRONAVETER (31)
Gooool! Režija Milec in Hotić, glavna vloga Kronaveter. Milec in Hotić sta kombinirala na desni strani, Hotić s povratno podajo po tleh v sredino, Kronaveter pa dovolj natančno in močno, da je žoga pod Mulalićem prečkala golovo črto. Njegov gol št. 8 v letošnjem prvenstvu.

33' milimetri so nas ločili od 3:0... Požeg Vancaš v protinapadu do zaključka, ciljal je med domžalskimi branilci in zadel - vratnico
38' Hotić je znova v kazenskem prostoru iskal Kronavetra, tokrat je pred njim v zadnjem trenutku izbil v kot Vuklišević

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
48' prvi imamo priložnost v 2. polčasu, Požeg Vancaš med hitro akcijo za Zahovića, ki je ob soočenju z vratarjem poskušal z lobom, čez prečko
51' Kronaveter s projektilom iz prostega strela, previsoko
53' najresnejša priložnost za goste, po podaji Ibrićića Podlogar do soočenja s Handanovićem, žoga ob levi vratnici
57' odgovor na drugi strani, po podaji Derviševića Požeg Vancaš z leve strani proti vratom, toda premalo natančen zaključek
58' obetaven protinapad, Požeg Vancaš ni uspel priti do udarca, podal je Hotiću, njegov poskus v rokah Mulalića

3:0 KRONAVETER (59)
Goool! Ljudski vrt na nogah tretjič, strelec drugič danes Kronaveter. Začetnik akcije Cretu, po spretnem prodoru in preigravanju je podal v sredino, Zahović po sprejemu z asistenco za Kronavetra, ki je zabil žogo pod prečko. Njegov gol št. 9 v letošnjem prvenstvu.

65' poskus Lazarevića, na pravem mestu s pravočasnim odbijanjem Handanović

4:0 POŽEG VANCAŠ (68)
Goool! Vijol'čno učinkovito popoldne je dopolnil Požeg Vancaš, po drugi današnji asistenci Zahovića. Podaja z desne pred gol dovolj močna in natančna, Rudi pa hitrejši od domžalskih branilcev in žoga je v mreži. Njegov gol št. 6 v letošnjem prvenstvu.

78' malo je manjkalo do petega gola: podal je požeg Vancaš, Perićić z glavo preusmeril, Mulalić pa je uspel ukrotiti žogo pred golovo črto
80' novi trenutki za aplavze, tokrat ob dvojni menjavi: iz igre Kronaveter in Hotić, v končnici Tavares in Mešanović
85' rumeni karton Milec, prekinil je protinapad Mujana
86' priložnost za goste, Handanović je ustavil poskus Vuka
87' menjava št. 3, ob aplavzih z igrišča Zahović, v igro Kotnik

4:1 Vuk (88)
Domžalčani zmanjšali zaostanek, Lazarević med preigravanjem v kazenskem prostoru do Vuka, ki je natančno naciljal v levi zgornji kot.