Test v Ljudskem vrtu
NK MARIBOR - STURM (AMATERJI) 4:2 (3:1)
19.11.2019 Pripravljalna tekma, Ljudski vrt. Sodnik: Tadej Mežnar. Pomočnika: Vidko Karmel in Tadej Friš.

NK MARIBOR - 1. polčas: Cotman, Pihler, Peričić, Koblar, Viler, Cretu, Dervišević, Požeg Vancaš, Kronaveter, Mešanović, Zahović. 2. polčas: Irgolič, Kramarič, Rajčević, Koblar (79' Felipe Santos), Verbič, Vrhovec, Ogrinec, Žugelj, Kotnik, Bajde, Tavares. Trener: Darko Milanič.

STURM (AMATERJI): Suprun, Parlic, Krapfenbauer, Shabanhaxhaj, Ostermann, Amoah, Komposch, Saurer, Krienzer, Temmel, Zettl. Igrali so še: Bignetti, Schendl, Nelson, Fuchs, Ehrenreich, Strahlhofer. Trener: Thomas Hoesele.

Strelci: 1:0 Kronaveter (13), 2:0 Požeg Vancaš (19), 2:1 Zettl (34), 3:1 Dervišević (43), 4:1 Kotnik (66), 4:2 Schendl (86)

Med 15-dnevnim reprezentančnim premorom je predvidena preizkušnja v Ljudskem vrtu. Nasprotnik vodilna ekipa osrednje skupine 3. lige v Avstriji, začenjamo ob 17:00. Brez reprezentantov (Milec, Mitrović, Hotić, Pirić) in brez poškodovanih (Handanović, Klinar, Kolmanič, Uskoković, Mulahusejnović). V kadru tudi povratnik s posoje na Švedskem, Nino Irgolič.

1' po 34. sekundah že prvi poskus: podal je Požeg Vancaš, z glavo ciljal Mešanović, čez prečko
3' dvojna priložnost: Zahović po sodelovanju s Cretujem in Mešanovićem do dvoboja 1 na 1 z vratarjem, najprej se je žoga od prečke odbila na golovo črto, po odbitku še poskus z glavo, toda Suprun se je pravočasno vrnil in odbil
8' naslednji do zaključka Požeg Vancaš, po prodoru z leve diagonalni poskus, žoga mimo leve vratnice

1:0 KRONAVETER (13)
Akcijo za vodstvo je začel Cretu s spretnim prodorom, ob podaji v sredino Krienzerju ni uspelo izbijanje, žoga do Kronavetra, ki takšne situacije rutinsko spreminja v zadetke. Z glavo je poslal žogo čez golovo črto.

2:0 POŽEG VANCAŠ (19)
Za hitro povišanje vodstva atraktivna kombinacija Dervišević-Kronaveter, strelec 1. gola tokrat z asistenco, Požeg Vancaš pa je izkoristil odprto pot do vrat. Natančno v levi kot.

21' prvi poskus gostov: Zettl s predložkom pred gol, Amoah pa je zadel vratnico
23' zdaj se je okvir vrat zatresel na nasprotni strani: po projektilu Derviševića z razdalje je žoga zadela prečko
30' priložnost za goste, po spretni akciji do udarca Krienzer, odlično posredovanje Cotmana
33' prosti strel s 25m za obetaven poskus Derviševića, žoga ob vratnici

2:1 Zettl (34)
Evrogol za zmanjšanje zaostanka, Zettl po sodelovanju z Amoahom s silovitim udarcem v levi zgornji kot.

36' vratar Suprun s posredovanjem pred golovo črto ustavil poskus Zahovića, ki je preusmeril po predložku Mešanovića

3:1 DERVIŠEVIĆ (43)
Po prekršku nad Mešanovićem prosti strel z 22, 23m. K žogi Dervišević in z mojstrskim udarcem je žogo poslal ob levi vratnici. Neubranljivo.

45' milimetri so manjkali do 4:1... Ciljal je Mešanović, z roba kazenskega prostora, žoga je oplazila prečko

46' 10 sprememb za 2. polčas, v igri je ostal le Koblar
55' prvi v okvir vrat v nadaljevanju tekme Tavares, po predložku Verbiča je ciljal z glavo, na pravem mestu gostujoči vratar
59' znova dvoboj Tavares-Suprun, tokrat po sprejemu kapetanov poskus z nogo, zadel je vratarja
63' vratar Suprun je preprečil zadetek tudi Bajdeta, po njegovem poskusu z glavo je odbil v kot

4:1 KOTNIK (66)
Tokrat pa mora gostujoči vratar po žogo v mrežo. Bajde je podal z desne strani, Suprun neuspešno posredoval, žoga mu je ušla iz rok, Kotnik pa je spretno spremljal akcijo in potisnil žogo v mrežo.

77' projektil Tavaresa, silovito pod prečko, vratar Suprun pa z odličnim posredovanjem odbil v kot
79' še zadnja menjava, po dolgem okrevanju na igrišču Felipe Santos, iz igre Koblar
85' Tavares po kotu do udarca z glavo, zadel je gostujočega branilca ob vratnici na golovi črti

4:2 Schendl (86)
Hiter protinapad gostov za zmanjšanje zaostanka, z natančnim udarcem v levi zgornji kot je zadel Schendl.