Premiera z revijo golov
NK MARIBOR - DRAVOGRAD 18:0 (9:0)
18.1.2020 Ljudski vrt, pripravljalna tekma. Sodnik: Tadej Mežnar. Pomočnika: Vidko Karmel in Uroš Benc.

NK MARIBOR – prvi polčas: Pirić, Milec, Peričić, Mitrović, Kolmanič, Dervišević, Pihler, Požeg Vancaš, Kotnik, Bajde, Zahović. Drugi polčas: Cotman, Klinar, Rajčević, Koblar, Viler (68' Uskoković), Vrhovec, Cretu, Felipe Santos, Mešanović, Tavares, Mulahusejnović. Trener: Darko Milanič.

DRAVOGRAD: Kanduč, Bokšan, Šošterič, Ferk, Smrtnik, Gluhovič, Rožej, Verstovšek, Kogelnik, Rogina, Pečnik. Igrali so še: Savelli Valente, Krajnc, Vrabič, Kitek, Stefanovič, Dobaj, Bevk, Pešl, Lamin Champ. Trener: Žiga Kljajič.

Strelci: 1:0 Zahović (2), 2:0 Požeg Vancaš (6), 3:0 Bajde (21), 4:0 Zahović (23), 5:0 Kotnik (24), 6:0 Zahović (29), 7:0 Bajde (32), 8:0 Bajde (33), 9:0 Peričić (41), 10:0 Koblar (49), 11:0 Mešanović (54), 12:0 Tavares (57), 13:0 Mulahusejnović (59), 14:0 Mešanović (70), 15:0 Vrhovec (72), 16:0 Mešanović (79), 17:0 Tavares (85, 11m), 18:0 Mešanović (86)

Prvih 90 minut v letu 2020. Ljudski vrt odpira vrata z uvodno pripravljalno preizkušnjo proti drugoligašu iz Dravograda. Zaradi lažje poškodbe premiera brez Kronavetra in Handanovića, Mihelič pa ob pozni priključitvi še ni nared za nastop. Začetek testa št. 1 ob 15. uri.

1' naj se nogometno 2020 začne...

1:0 ZAHOVIĆ (2)
In že v 2. minuti smo dočakali prvi gol v letu: strelec Luka Zahović. S hitrim odzivom je prestregel podajo v obrambni vrsti gostov, prišel do soočenja z vratarjem in poslal žogo v mrežo.

2:0 POŽEG VANCAŠ (6)
Drugi poskus, drugi zadetek. Milec z ostro podajo pred gol, Požeg Vancaš pa je v dvoboju z gostujočim branilcem z vztrajnostjo spravil žogo čez golovo črto.

10' Požeg Vancaš s preigravanjem po levi strani in predložkom v sredino, ob poskusu Kotnika z glavo je pred golovo črto odbil vratar Kanduč

3:0 BAJDE (21)
Do novega zadetka Zahović s podajo z desne strani, Bajde pa je pred golom z glavo usmeril žogo na želeno mesto.

4:0 ZAHOVIĆ (23)
Požeg Vancaš je ob stranski črti spretno izbil žogo branilcem Dravograda, po sprejemu pa Zahović v samostojni akciji do natančnega zaključka z udarcem ob desni vratnici.

5:0 KOTNIK (24)
Kolmanič s predložkom z leve strani, Kotnik je s spretnim odzivom preusmeril žogo ob vratnici v mrežo.

6:0 ZAHOVIĆ (29)
Dervišević z globinsko podajo po tleh, Zahović pa je že tretjič zatresel mrežo. Tokrat z natančnim udarcem v levi kot.

7:0 BAJDE (32)
Znova v vlogi asistenta Dervišević, drugič pa strelec Bajde. Z atraktivnim zaključkom.

8:0 BAJDE (33)
Tokrat je po hitri akciji podal Požeg Vancaš, Bajde pa je zabil še tretjič. S pravočasnim, hitrim odzivom je poslal žogo ob levi vratnici.

39' Milec z udarcem z roba kazenskega prostora, uspešno posredovanje dravograjskega vratarja

9:0 PERIČIĆ (41)
Dervišević je izvajal kot, najvišji v skoku Peričić.

46' nova enajsterica za drugih 45 minut

10:0 KOBLAR (49)
Učinkovit vstop v tekmo tudi moštva za 2. polčas: v nadaljevanju akcije po kotu je podal Viler, Koblar pa z glavo usmeril žogo v mrežo.

11:0 MEŠANOVIĆ (54)
Klinar s prodorom in podajo, gostom ni uspelo izbijanje, do žoge Mešanović, ki je poskrbel za natančen zaključek.

12:0 TAVARES (57)
Tavares in Vrhovec z dvojno podajo mimo branilcev, Tavares natančno mimo vratarja.

13:0 MULAHUSEJNOVIĆ (59)
Asistent Klinar, po njegovem predložku pa Mulahusejnović z izjemnim skokom in natančnim udarcem z glavo. Žoga ob vratnici v mrežo.

68' priložnost še za 23. igralca danes: namesto Vilerja, ki je bil vmes poškodovan in se vrača v delovni ritem, v igro Uskoković

14:0 MEŠANOVIĆ (70)
V gneči pred golom po kotu je gostujoči vratar še uspel odbiti po poskusu Uskokovića, po odbitku pa je žogo čez golovo črto potisnil Mešanović.

15:0 VRHOVEC (72)
Iz protinapada do novega zadetka: po hitri akciji Mulahusejnović s podajo do Vrhovca, ki je spremljal akcijo in poslal žogo v levi spodnji kot.

16:0 MEŠANOVIĆ (79)
Serija se nadaljuje, tokrat po podaji Tavaresa čez kazenski prostor Mešanović znova natančno mimo vratarja.

17:0 TAVARES (85, 11M)
84' enajstmetrovka za Maribor: Mešanović v prodoru v kazenskem prostoru ustavljen s prekrškom, vratar Savelli Valente z rdečim kartonom z igrišča, Tavares pa natančno z bele točke.

18:0 MEŠANOVIĆ (88)
Dovolj je bilo časa še za prodor Mešanovića, ki je po samostojni akciji poslal žogo v mrežo s 14. metrov in zaključil revijo golov.