Test št. 2 v Beleku: z atraktivnim zaključkom do zmage
MARIBOR - VOJVODINA 3:2 (1:0)
1.2.2020 Belek, igrišče Susesi, pripravljalna tekma. Sodnik: Berkan Cetin. Pomočnika: Ramazan Sagdig in Tufan Selvi (vsi Turčija).

NK MARIBOR: Cotman, Milec (70' Mutavčić), Koblar (70' Uskoković), Mitrović (70' Rajčević), Viler (70' Kolmanič), Pihler (70' Cretu), Dervišević (70' Vrhovec), Požeg Vancaš, Kronaveter (70' Kotnik), Felipe Santos (70' Bajde), Zahović (70' Mešanović). Klop: Pridgar, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Mutavčić, Vrhovec, Cretu, Bajde, Kotnik, Mešanović. Trener: Darko Milanič.

VOJVODINA:
Rockov, Stojković, Vukadinović, Saničanin, Đurić, Drinčić, Topić, Bojić, Đorđević, Đuričin, Mrkajić. Igrali so še: Vukliš, Kokir, Nešković, Devetak, Đurišić, Bjeković, Obolskiy, Zukić, Čović, Andrić, Stojsavljević, Mirić, Mladenović. Trener: Nenad Lalatović.

Strelci: 1:0 Pihler (40), 1:1 Čović (50, 11m), 2:1 Viler (64), 2:2 Zukić (70), 3:2 Kotnik (89)

Nadaljevanje tekmovalnega programa v turški pripravljalni bazi: sobotni termin za dvoboj z Vojvodino, ki je po jesenskem delu srbskega prvenstva uvrščena na 3. mesto. V primerjavi s prvo tekmo znova v kadru Kotnik in Bajde, tokrat pa z nekaj več težavami zaradi poškodb. Še vedno vadita po individualnem programu Handanović in Mihelič, za nastop niso nared Tavares, Pirić, Peričić ter Klinar, Vipotnik in Maher pa sta se priključila selekciji U-19. Začetek dvoboja ob 17. uri.

1' začetni žvižg turškega sodnika v Beleku...
4' prvi poskus proti vratom, Dervišević iz prostega strela neposredno, žoga mimo leve vratnice
9' na drugi strani Drinčić z razdalje, nenatančno
12' obetaven protinapad je začel Kronaveter, nato Požeg Vancaš do Vilerja, ki pa se mu ni izšlo z natančnejšim predložkom
14' ob podaji v sredino je Cotman odbil, po odbitku pa Đuričin čez prečko
18' 11m, da ali ne? Sodnik se ni oglasil po dvoboju Požeg Vancaš-Đuričin, ki sta skušala priti do žoge po udarcu Zahovića in posredovanju vratarja Rockova, Rudi je padel, turški sodnik pa je presodil, da je šlo za izbijanje žoge...
29' Felipe Santos s spretnim prodorom do zaključka, zadel je zunanji del mreže
39' enajstmetrovka za Maribor! Zahović je ušel Topiću, ki je njegov prodor ustavil s prekrškom v kazenskem prostoru in sodnik je takoj pokazal na belo točko
39' vlogo izvajalca je prevzel Kronaveter, toda zmagovalec dvoboja vratar Rockov, po obrambi in izbijanju žoga v kot

1:0 PIHLER (40)

Po kotu pa vodstvo. Podal je Dervišević, preusmeril Pihler, branilci Vojvodine so skušali izbiti žogo pred golovo črto, toda le znova do Pihlerja, ki jo je iz drugega poskusa spravil v mrežo.

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
49' zdaj enajstmetrovka tudi za Vojvodino: Dervišević je tvegano vrnil žogo Cotmanu, ki je zbil na tla Obolskiya in sodnik ni imel pomislekov pri odločitvi

1:1 Čović (50)
Z bele točke Čović, natančno v desni kot za izenačenje.

55' protinapad za Vojvodino, podal je Zukić, iz bližine poskušal Bjeković, Cotman izbil nad prečko
60' odgovor s hitro akcijo na drugi strani, ciljal je Požeg Vancaš z razdalje, nenatančno
62' prosti strel za Derviševića, čez obrambni zid, na pravem mestu vratar Vukliš

2:1 VILER (64)

Novo vodstvo. Po izjemni akciji: Felipe Santos je ušel tekmecem, podal do Zahovića, ki je atraktivno nadaljeval akcijo s Kronavetrom, nato pa imenitno podal Vilerju, ki je pritekel iz ozadja in ob pravočasni podaji natančno zadel.

66' Obolskiy do udarca v kazenskem prostoru, obramba Cotmana
67' znova v priložnosti Obolskiy, poskus iz bližine, blokiral je Koblar, žoga je zadela prečko

2:2 Zukić (70)
Izenačenje iz prostega strela, natančno je žogo čez obrambni zid poslal Zukić.

70' trenutek za spremembe: 9 menjav v našem moštvu, na igrišču sta ostala le Cotman in Požeg Vancaš
72' Kotnik po preigravanju do zaključka v kazenskem prostoru, blokiran poskus
83' poskus Vrhovca z 20m, čez prečko

3:2 KOTNIK (89)
Gol. Evrogol. Za zmago. Po kotu in vmesnem odbijanju je Rajčević poslal žogo v sredino, potem pa mojstrovina Kotnika. Sprejem in po sprejemu obrnjen s hrbtom atraktivno, čez glavo.