Zadnji test v Beleku
MARIBOR - DAC 1:1 (1:1)
8.2.2020. Susesi, pripravljalna tekma. Sodnik: Sakhi Daniyar. Pomočnika: Denis Labashov in Sergey Kalachyov (vsi Kazahstan).

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Koblar, Mitrović, Viler, Pihler, Dervišević, Požeg Vancaš, Kronaveter (75' Kotnik), Bajde (71' Felipe Santos), Zahović. Klop: Cotman, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Mutavčić, Maher, Vrhovec, Cretu, Felipe Santos, Kotnik, Vipotnik. Trener: Darko Milanič.

DAC DUNAJSKA STREDA: Szaraz, Beskorovainyi, Šimić, Kružliak, Davis, Kalmar, Fabry, Phillips (79' Čmelik), Schafer (55' M. Vida), K. Vida (86' Blackman), Divković (64' Ramirez). Klop: Slančik, Jedlička, Maly, Blackman, M. Vida, Čmelik, Bednar, Ramirez, Boateng, Švec. Trener: Helder Cristovao.

Strelca: 0:1 Davis (14), 1:1 Požeg Vancaš (28)

Zadnjih 90 minut turškega dela priprav, stopnjevanje boja za delitev majic v začetni enajsterici. Preverjanje trenutne pripravljenosti v dvoboju s tretjeuvrščenim slovaškim prvoligašem, v kadru imamo 22 igralcev. Jasmin Mešanović in Rene Mihelič ostajata v individualnem programu vadbe, Jasmin Handanović še ni nared za nastop, prav tako Marcos Tavares in Špiro Peričić. Začetek tekme v vetrovnem Beleku ob 16. uri.

1' v Beleku kot včasih v Ajdovščini, prvi žvižg kazahstanskega sodnika in začetek zadnje preizkušnje pred nedeljsko vrnitvijo domov...
5' prvi poskus Kronavetra iz kazenskega prostora blokiran, končalo se je s kotom

0:1 Davis (14)
Po prekršku Derviševića prosti strel za DAC, z 20 metrov je naciljal Davis natančno v desni zgornji kot.

23' do zaključka Bajde, z 20m z desne strani, blokiran poskus

1:1 POŽEG VANCAŠ (28)
Gool! Izenačenje po hitri akciji, ki jo je z izhodom in prenosom žoge začel Milec, Zahović podal do Bajdeta, ki je poslal žogo čez kazenski prostor proti vratom, Požeg Vancaš pa ob vtekanju žogo s pomočjo vratnice spravil v mrežo.

30' odgovor na drugi strani, znova pri udarcu Davis, tokrat iz igre z roba kazenskega prostora, zadel je prečko
35' s kombinatoriko do novega udarca v okvir vrat, zaključil je Kronaveter z udarcem po tleh, obramba vratarja Szaraza
42' obetavna akcija končana z nenatančnim zaključkom Kronavetra z roba kazenskega prostora
44' odlično sodelovanje, Pihler z zadnjo podajo do Zahovića, ki se je takoj odločil za udarec, odlično posredovanje vratarja Szaraza

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
48' Kronaveter je izvajal kot, veter je nekoliko spremenil let žoge, ki je padla na prečko
50' zdaj hitra akcija slovaškega moštva v kazenskem prostoru, Phillips do udarca, zadel je vratnico
51' takoj odgovor iz protinapada, Bajde po prodoru do udarca, v zadnjem trenutku je blokiral Beskorovainyi
62' obetavna akcija za vodstvo: Bajde po sodelovanju s Kronavetrom do predložka pred gol, nekoliko previsoko, da bi Požeg Vancaš z glavo potisnil žogo v mrežo
67' slovaški vratar preprečil vodstvo: po kotu Kornavetra tekmecem ni uspelo izbijanje, žoga do Pihlerja, ki jo je takoj iz obrata poslal proti desnemu kotu, toda odlično posredovanje vratarja
71' prva menjava v našem moštvu, Felipe Santos namesto Bajdeta
72' trije poskusi v eni akciji, ostaja 1:1... Najprej Rudi z leve strani, po odbitku Zahović, še drugič uspešno posredovanje vratarja, nato Kronaveter, toda od bloka v kot
75' menjava št. 2, Kotnik namesto Kronavetra
88' po kotu najvišji v skoku Koblar, ni uspel dovolj močno zadeti žoge za konkretnejši zaključek