Test št. 2 pred nadaljevanjem prvenstva
MARIBOR - KOPER 2:2 (1:1)
27.5.2020 Ljudski vrt, pripravljalna tekma, brez gledalcev.

NK MARIBOR - 1. polčas: Handanović, Klinar, Mitrović, Rajčević, Viler, Dervišević, Cretu, Kronaveter, Požeg Vancaš, Mešanović, Zahović. 2. polčas: Pirić, Mutavčić (76' Milec), Peričić, Koblar, Kolmanič, Vrhovec, Pihler, Maher, Kotnik, Bajde, Tavares. Trener: Sergej Jakirović.

FC KOPER: Vargić, Badžim, Žužek, Cerovec, Pejić, Jozinović, Dodlek, Mišić, Čirjak, Vršič, Djermanović. Igrali so še: Bužan, Martinaga, Požrl, Jelić-Balta, Meštrić, Bešir, Baša, Hadžić, Vekić, Šolaja. Trener: Miran Srebrnič.

Strelci: 0:1 Čirjak (9), 1:1 Kronaveter (35), 2:1 Bajde (47), 2:2 Mišić (52)

Po uspešni otvoritvi naslednja pripravljalna preizkušnja v Ljudskem vrtu, ob upoštevanju vseh navodil NJIZ in NZS, za zaprtimi vrati. Tokrat z običajnim igralnim časom, 2x45 minut. V vijol’čnem domu gostimo zmagovalca predčasno prekinjenega drugoligaškega tekmovanja, ki že dela načrte za vrnitev med prvoligaško konkurenco. Začetek dvoboja z moštvom Kopra ob 18. uri, v današnjem vijol’čnem zapisniku imamo 23 igralcev.

1' začetek dvoboja v Ljudskem vrtu
6' priložnost za goste, po prodoru in predložku Vršiča do udarca v kazenskem prostoru Žužek, nenatančno

0:1 Čirjak (9)
Protinapad je popeljal Vršič, z natačno podajo našel Čirjaka, ki je ob vstopu v kazenski prostor hitro akcijo zaključil z udarcem po tleh.

18' po podaji Zahovića v okvir vrat Mešanović, na pravem mestu vratar Vargić, odbil je v kot
21' naslednji do zaključka Cretu, po predložku Vilerja najvišji v skoku, ne dovolj natančno
25' znova poskus Čirjaka, iz podobnega položaja kot pri zadetku, zadel je Klinarja, končalo se je s kotom
30' po odbitku priložnost za Koprčane, Mišić s 14m, čez prečko

1:1 KRONAVETER (35)
Hitra akcija za izenačenje. Cretu je prekinil koprski napad, Zahović izpeljal protinapad, podal do Mešanoviću, ki je odložil Kronavetru in sledil je učinkovit zaključek. Z udarcem po tleh z roba kazenskega prostora v desni spodnji kot.

39' poskus Djermanovića, na pravem mestu Handanović

46' nova vijol'čna enajsterica za 2. polčas

2:1 BAJDE (47)
Ob nadaljevanju tekme takoj do preobrata in vodstva: prvi del je opravil Kotnik s prodorom na desni strani in in podajo pred gol, Bajde pa s pravočasnim vtekanjem potisnil žogo v mrežo.

2:2 Mišić (52)
Po protinapadu in dolgi podaji na desno stran se je Mišić odločil za udarec, žogo poslal čez vratarja Pirića in od vratnice se je odbila v mrežo.

63' priložnost za novo vodstvo: Tavares kot začetnik akcije, podaja do Bajdeta, njegov poskus pa je blokiral Žužek
64' Tavares po preigravanju do udarca z roba kazenskega prostora, žoga ob levi vratnici
76' še zadnja menjava, po poškodbi za vračanje tekmovalnih občutkov tudi Milec, zamenjal je Mutavčića
86' znova po sodelovanju s Kotnikom do zaključka Bajde, njegov poskus je blokiral Žužek