97
Klepač Mihael

Z drugo zaporedno zmago zmanjšali zaostanek na 4 točke
MARIBOR - ALUMINIJ 3:0 (1:0)
14.6.2020 Maribor, Ljudski vrt, brez gledalcev. Prva Liga Telekom Slovenije, 27. krog. Sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj). Pomočnika: Jure Praprotnik (Ljubljana) in Matej Vojska (Dob). Četrti sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Delegat: Vlado Močnik (Rogatec).

NK MARIBOR:
Pirić, Klinar, Rajčević, Mitrović, Viler (40' Milec), Vrhovec (77' Dervišević), Cretu, Kronaveter (77' Pihler), Mešanović, Bajde (69' Felipe Santos), Zahović. Klop: Handanović, Peričić, Milec, Dervišević, Pihler, Felipe Santos, Tavares. Trener: Sergej Jakirović.

ALUMINIJ: Janžekovič, Jakšić, Pantalon, Kontek, Ploj (60' Vrdoljak), Muminović, Čermak (83' Horvat), Marinšek (60' Šaka), Matjašič (74' Pečnik), Klepač, Živković (60' Flakus Bosilj). Klop: Kovačić, Petek, Vrdoljak, Šaka, Pečnik, Horvat, Flakus Bosilj. Trener: Slobodan Grubor.

Strelci: 1:0 Kontek (45+2, avtogol), 2:0 Zahović (52), 3:0 Dervišević (85, 11m)

Rumeni karton: Klinar (44), Mitrović (63), Milec (79)

Po 99. dneh vrnitev v Ljudski vrt. Za “ogrevanje” smo vmes odigrali 3 pripravljalne tekme, zdaj pa gre zares. Sergej Jakirović, prvič na vijol’čni klopi na domačem igrišču, je v primerjavi z zapisnikom v Domžalah zamenjal enega igralca. Zaradi štirih rumenih kartonov manjka Požeg Vancaš, namesto njega v enajsterici povratnik po poškodbi Bajde. Ob tem pa še ena sprememba v začetni postavi: Cretu namesto Pihlerja. Začenjamo ob 20:30.

Pred začetkom še žalni trenutek. Med tednom je prenehalo biti srce moža, ki je močno zaznamoval zgodovino NK Maribor. Poslovil se je Herbert Vabič, dolgoletni vratar s 317 nastopi v vijoličastem in pozneje tudi uspešni trener vratarjev. Spomin na Herberta Vabiča smo počastili z minuto molka...

1' gremo Maribor!
5' med bojem v dežju se izplača večkrat poseči po udarcu, po atraktivni kombinaciji po kotu Mešanović do Vrhovca, z drsečim posredovanjem na razmočenem igrišču je blokiral Kontek
12' da poišče pot proti vratom, je z ostrim predložkom razmišljal tudi Viler, vratar Janžekovič na pravem mestu
19' naj priložnost dosedanjega dela tekme: Klinar je podal, Kronaveter spretno ciljal z glavo, žoga tik ob desni vratnici
22' s hitro akcijo do novega zaključka, tokrat je Mešanović v kazenskem prostoru iskal Zahovića, po vtekanju se ni izšlo
29' po protinapadu prvi poskus gostov, Matjašič ni uspel priti do udarca pred Pirićem, odbil je Klinar
33' poskus Klepača z razdalje, nenatančno
36' po dolgi akciji do udarca z 20m Vrhovec, žogo je na poti proti vratom izbil Kontek
37' naslednji poskus Mešanovića, silovito z razdalje, čez prečko
40' menjava zaradi poškodbe: z igrišča Viler, namesto njega Milec, na levo stran pa se bo premaknil Klinar
44' po kotu blokiran poskus Cretuja
44' rumeni karton Klinar, s prekrškom je prekinil protinapad Čermaka
45' Kronaveter s spretnim poskusom, odbil je Janžekovič, v kot

1:0 KONTEK (45+2, AVTOGOL)
Goool. Ali natančneje: avtogol. Vodstvo tik pred odmorom, žogo je v lastno mrežo potisnil Kontek.

46' nadaljujemo brez sprememb v enajsterici
47' enajstmetrovka, da ali ne? Cretu v prodoru, posredoval je Kontek, Cretu je padel, toda sodnik se ni oglasil...
51' Kronaveter s spretno podajo, Zahović s pravočasnim vtekanjem, žogo je poslal čez vratarja, a je pred golovo črto odbil Kontek

2:0 ZAHOVIĆ (52)
Goool!!! Po seriji napadov se ni moglo končati drugače kot s povišanjem vodstva: prodor Mešanovića po desni strani, ostro pred gol, posredoval je Pantalon, a le kratko odbil in s spretnim odzivom je Zahović poslal žogo v mrežo.

64' priložnost za goste, najvišji v skoku Pantalon, ciljal je pod prečko, Pirić z uspešnim posredovanjem odbil v kot
69' zaporedna poskusa Mitrovića z glavo, najprej kot, nato čez prečko
69' menjava št. 2: z igrišča Bajde, v igro Felipe Santos
73' prosti strel za Aluminij, Klepač z 20m, čez prečko
77' dvojna menjava v našem moštvu: za končnico Dervišević in Pihler, uspešno sta oddelala svoj del naloge Kronaveter in Vrhovec
79' ob predložku v sredino je odbil Pirić, po odbitku je ciljal Flakus Bosilj, pravočasno je blokiral Rajčević
84' enajstmetrovka za Maribor! Felipe Santos v prodoru, prekršek Vrdoljaka in sodnik Žnidaršič je pokazal na belo točko

3:0 DERVIŠEVIĆ (85, 11M)
Gooool! Drugič zapored Felipe Santos priigral enajstmetrovko, drugič zapored Dervišević natančen izvajalec.

90' še 3 minute igre...
90+1' atraktivna akcija v zaključku tekme, spretno preigravanje Mešanovića, spreten poskus Zahovića, ne dovolj natančno