Tecl 3 0:1
Ni se izšlo...
NK MARIBOR - VIKTORIA 0:1 (0:1)
Kapetana ustavlja češki obrambni blok
28.8.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. UEFA Champions League, play off, povratna tekma. 12.310 gledalcev. Glavni sodnik: Felix Brych. Pomočnika: Mark Borsch in Stefan Lupp. Četrti sodnik: Thorsten Schiffner. Dodatna sodnika za goloma: Marco Fritz in Guido Winkmann (vsi Nemčija). Delegat: Eduard Dervishaj (Španija). Kontrolor sojenja: Sandor Piller (Madžarska).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus (od 46. Filipović), Viler, Cvijanović, Mertelj, Bohar (od 75. Mejač), Ibraimi, Tavares (od 66. Mendy), Fajić. Klop: Pridigar, Potokar, Mejač, Dervišević, Filipović, Črnic, Mendy. Trener: Ante Čačić.

VIKTORIA PLZEN: Kozačik, Reznik (od 28. Petržela), Prochazka, Čišovsky, Limbersky, Horava, Darida, Horvath, Rajtoral, Kovarik (od 85. Kolar), Tecl (od 75. Duriš). Klop: Pavlik, Hejda, Petržela, Bakoš, Duriš, Kolar, Wagner. Trener: Pavel Vrba.

Strelec: 0:1 Tecl (3)

Rumeni karton: Viler (30), Filipović (74), Milec (90), Kolar (90)

Čas je... Začenja se spektakel pred polnimi tribunami, začenja se boj za Ligo prvakov. Začetni sodniški žvižg ob 20.45.

1' - na tribunah nas je 12.310, naj se nestrpno pričakovani dogodek začne...

0:1 Tecl (3)
Toda... Zgodilo se je, česar si nismo želeli. Še manj pričakovali... Hitro vodstvo gostov, po podaji Horvatha je Rajtoral v kazenskem prostoru ustavil žogo za Tecla, ki se je takoj odločil za udarec in natančno usmeril žogo v desni kot.

9' - ne preostane drugega, nadaljujemo lov na preobrat. Navijanje je še glasnejše, podpora ekipi v vijoličastem neomajna. In ob poskusu vrnitve udarca najprej obetavna podaja do Tavaresa, pred kapetanom so gostujoči branilci izbili žogo v kot. Po nadaljevanju akcije je Fajić po tleh podal do Cvijanovića, ki je ciljal za izenačenje, toda vratar Kozačik je z izjemnim posredovanjem preprečil zadetek...
18' - vratar Viktorie znova brani nemogoče... Mertelj je poslal projektil proti desnemu zgornjemu kotu, Kozačik pa je poletel proti žogi in izbil v kot
28' - poškodba in prva menjava v gostujočih vrstah, z igrišča Reznik, v igro Petržela
30' - rumeni karton Viler, zaradi prekrška nad Petrželo ob poskusu protinapada
40' - ni predaje še vedno odmeva v Ljudskem vrtu...
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v našem moštvu, Filipović je zamenjal Arghusa in zasedel štoperski položaj
48' - ob napadu ekipe iz Plzna do udarca v kazenskem prostoru Tecl, s posredovanjem ob vratnici je Handanović žogo odbil
50' - zdaj do udarca z 18 metrov Horvath, žogo je poslal po tleh mimo leve vratnice
53' - vztrajamo pri lovu na izenačenje, z desne strani je med obetavno akcijo podal Milec, v sredini sta bila Bohar in Fajić, a so gostje uspeli izbiti v kot
66' - Ante Čačić se je odločil za drugo menjavo, z igrišča Tavares, v konico napada zdaj ob Fajiću Mendy
67' - in po podaji Boharja po vstopu v igro do udarca Mendy, ob ciljanju v nasprotni kot žoga mimo desne vratnice
74' - rumeni karton Filipović, zaradi prekrška na sredini igrišča, obležal je Tecl
75' - še zadnji odziv s klopi, Mejač namesto Boharja
80' - še en dvoboj Mertelj-Kozačik, znova zmagovalec vratar Viktorie, uspel je ukrotiti žogo ob udarcu z 20 metrov
90' - dve minuti sodniškega podaljška