Bohar Damjan 14 1:1
Prvih 90 minut
NK MARIBOR - CELTIC FC 1:1 (1:1)
Žoga v škotski mreži, eksplozija navdušenja po zadetku Damjana Boharja
20.8.2014 Maribor, stadion Ljudski vrt. UEFA Champions League, play off, prva tekma. 11.200 gledalcev. Glavni sodnik: Pavel Kralovec (Češka). Pomočnika: Roman Slysko (Slovaška) in Martin Wilczek. Četrti sodnik: Radek Kotik (vsi Slovaška). Dodatna sodnika za goloma: Radek Prihoda in Michal Patak (vsi Češka). Delegat: Sune Hellstromer (Švedska). Kontrolor sojenja: Horst Brummeier (Avstrija).

NK MARIBOR: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler, Bohar (od 79. Sallalich), Dervišević (od 81. Mertelj), Filipović, Vršič (od 72. Mendy), Ibraimi, Tavares. Klop: Cotman, Arghus, Mejač, Mertelj, Sallalich, Mendy, Zahović. Trener: Ante Šimundža.

CELTIC FC: Gordon, Lustig, Van Dijk, Denayer, Izaguirre, Mulgrew, Johansen, Mc Gregor, Kayal (od 87. Biton), Berget (od 73. Ambrose), Stokes (od 80. Griffiths). Klop: Zaluska, Ambrose, Biton, Commons, Pukki, Griffiths, Henderson. Trener: Ronny Delia.

Strelca: 0:1 Mc Gregor (6), 1:1 Bohar (14)

Rumeni karton: Filipović (51), Mc Gregor (75), Lustig (90)

Ostali smo brez pol juga, imamo pa cel vzhod, zahod in velik del severa. Od 20.45 skupaj v razprodanem Ljudskem vrtu proti Celticu. Zaključni del kvalifikacij, zmagovalec dvoboja gre v skupinski del UEFA Champions League. Pred nami je prvih 90 minut.

1' - himna Lige prvakov in boj za uresničitev sanj se začenja

0:1 Mc Gregor (6)
Po spektakularnem začetku šokanten razplet prve akcije. Johansen je podal v kazenski prostor, Berget na meji nedovoljenega položaja sprejel žogo in po dvoboju s Stojanovićem prišel do udarca, Handanović je žogo odbil, najhitreje pa se je odzval Mc Gregor in spravil žogo v mrežo.

13' - nismo obstali, verjamemo in nadaljujemo hrabro, pokončno, po akciji Ibraimija je bila podaja nekoliko predolga za Tavaresa

1:1 BOHAR (14)
Izenačenje! Ljudski vrt je eksplodiral od navdušenja, žoga je v škotski mreži. Filipović je z izjemno natančno podajo čez sredino iskal Tavaresa, ki je padel v dvoboju z gostujočim branilcem, je pa Bohar ob njem nadaljeval akcijo in poslal žogo mimo vratarja Gordona.

21' - po kotu za Celtic žoga mimo vseh igralcev na drugo stran, najvišji v skoku Mulgrew, ki je ciljal proti sredini vrat, žoga je letela proti mreži, a jo je Filipović odbil na golovi črti in gostom preprečil novo vodstvo
23' - še en zračni dvoboj v našem kazenskem prostoru s poskusom z glavo, tokrat do udarca Lustig, žoga čez prečko
26' - zdaj priložnost za našo ekipo, Tavares do Stojanovića, po njegovem udarcu s 16 metrov pa je vratar Gordon odbil v kot
31' - Škoti stavijo na prekinitve, nova grožnja po kotu, do udarca z glavo Van Dijk, ki pa je tokrat na golovi črti zadel soigralca in Johansen je preprečil žogi pot v mrežo, vendar je bila akcija prekinjena zaradi ofsajda
41' - obetavna situacija zdaj pred vrati Celtica, Ibraimi si je s spretnim preigravanjem pripravil položaj za udarec, po silovitem poskusu je Gordon uspel žogo odbiti, pritekel je Vršič in jo usmeril čez gol

46' - začetek drugega polčasa v nespremenjenih zasedbah
47' - in takoj na preizkušnji vratar Celtica, Vršič je podal do Tavaresa, kapetan ciljal v desni zgornji kot, Gordon pa je uspel se toliko dotakniti žoge, da jo je izbil čez prečko
53' - nadaljujemo z napadi za vodstvo, Bohar z diagonalnim udarcem proti levemu zgornjemu kotu, ni bil dovolj natančen
59' - znova beležimo obrambo vratarja Celtica, Viler je podal v kazenski prostor do Ibraimija, ki je z glavo ciljal proti desnemu kotu, Gordon pa je z uspešnim posredovanjem uspel odbiti žogo v Tavaresa pred seboj in končala je čez stransko črto
62' - odgovor Škotov, po akciji z desne strani predložek v kazenski prostor, do udarca z glavo Stokes, zadel je Rajčevića
65' - še enkrat do zaključka gostje, Stokes je prestal dvoboj na robu kazenskega prostora, si priboril položaj za udarec, žoga mimo desne vratnice
71' - protinapad je Celticu prinesel dvoboj ena na ena z vratarjem, Johansen med hitrim prodorom pred Handanovića, toda s hitrim posredovanjem je bil naš vratar pri žogi prej kot tekmec pri udarcu
72' - prva menjava v našem moštvu, z igrišča Vršič, v želji po lovu na drugi zadetek v igro Mendy
79' - ob aplavzu s tribun iz igre strelec Bohar, novo energijo za končnico prinaša Sallalich
81' - in še zadnji odziv s klopi, v zvezno vrsto Mertelj namesto Derviševića
83' - Mertelj takoj s projektilom pod prečko, Gordon znova uspešen, odbil je žogo
85' - še napadamo, ob novem poskusu je v zadnjem trenutku pred Mendyjem v kot odbil Van Dijk
90' - med zadnjimi poskusi napad gostov, a je Handanović s posredovanjem izven kazenskega prostora odbil pred Mc Gregorjem
90' - tri minute sodniškega podaljška