Novice Tekmovanja Člansko moštvo Nogometna šola Klub Zgodovina Navijači Vijolčna banka

DOMŽALE - NK MARIBOR 1:4 (0:1)

15.10.2011 Domžale, športni park. Prvaliga, 14. krog. 1200 gledalcev. Glavni sodnik: Miran Bukovec (Lendava). Pomočnika: Marjan Tompa (Turnišče) in Jožef Gabor (Martjanci). Četrti sodnik: Andrej Tratnjek (Murska Sobota). Delegat: Sandi Kranjec (Grosuplje).

NK DOMŽALE: Vidmar, Elsner (od 66. Osmanaj), Korun, Rems, Apatič (od 72. Vrhunc), Balkovec, Krcić (od 89. Gerič), Grbić, Horvat, Zatkovič, Pekič. Klop: Balažič, Diallo, Osmanaj, Vrhunc, Kovjenič, Gerič, Zadnikar. Trener: Darko Birjukov.

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Rajčević, Arghus, Trajkovski - Mezga, Mertelj, Filipović (od 75. Cvijanović), Ibraimi (od 90+2 Črnic) - Tavares (od 46. Berić), Volaš. Klop: Radan, Potokar, Majer, Cvijanović, Črnic, Berić, Ploj. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Tavares (23), 1:1 Horvat (55), 1:2 Volaš (62), 1:3 Mezga (64), 1:4 Milec (90+3)

Rumeni karton: Balkovec (15), Horvat (21), Filipović (45)

1' - Domžalčani praznujejo 90-letnico kluba, vse je pripravljeno za zanimivo nogometno predstavo. Tudi naša ekipa, pri kateri po poškodbah in bolezni niso med kandidati za nastop Velikonja, Viler, Mejač in Jelić, kot četrti tujec pa je izven zapisnika moral ostati Lesjak
    2' - dolga globinska podaja v domžalski kazenski prostor, Volaš je tekel proti žogi, pri njej pa prej vratar Vidmar
    15' - pobuda v uvodnem delu na strani ekipe v vijoličastem, gostitelji so se odločili za ustrezen odgovor s povečano agresivnostjo
    19' - prvi udarec v mariborski okvir vrat, Pekič je ob Arghusu prišel do žoge, nameril z 18 metrov proti desnemu kotu, Handanović je bil dobro postavljen

0:1 TAVARES (23)
    Žoga v domžalski mreži! Podjetnejša igra je dobila primerno nagrado, zadel je Tavares. Filipović je lepo opazil, kje je v kazenskem prostoru čakal na žogo kapetan, mu natančno podal, Tavares je spretno na prsih sprejel žogo, imel dovolj časa, da je pogledal, kje je vratar in zadel za želeno vodstvo. Ta gol ima še dodaten pomen, je namreč jubilejni, 50. gol Marcosa Tavaresa v slovenskem prvenstvu, odkar od leta 2008 igra in zabija na naših igriščih!

29' - zapretili so Domžalčani, Balkovec je podal z leve strani, Pekič z glavo usmeril žogo proti levemu kotu, a je zletela ob vratnici
    35' - prečnik preprečil povišanje vodstva! Tavares je preigraval v kazenskem prostoru, opazil, da je za njim pritekel Milec, mu podal, Milec spretno nameril, vratar Vidmar pa se je ravno toliko dotaknil žoge, da jo je odbil v prečnik in končalo se je s kotom
    45' - rumeni karton Filipović, zaradi prekrška na sredini igrišča
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa, v slačilnici je zaradi slabšega počutja ob vmesni krajši bolezni ostal Tavares, namesto njega Berić
    47' - takoj uspešna podaja Berića za Volaša, ob soočenju z vratarjem z desne strani posredovanje Vidmarja, ki je ob poskusu Volaša žogo odbil v kot

1:1 Horvat (55)
    Izenačenje, Horvat se je odkločil za udarec z razdalje in uspel premagati vratarja Handanovića.

58' - po daljši akciji žoga do Trajkovskega, ki se je odločil za udarec z razdalje, Vidmar odbil v kot

1:2 VOLAŠ (62)
    In ni bilo treba dolgo čakati na novo vodstvo! Mertelj je prodrl z desne strani, spravil žogo pred gol, kjer je Volaš zbrano spremljal akcijo in žogo potisnil čez golovo črto.

1:3 MEZGA (64)
    Dobljen zadetek je poskrbel za dodaten zagon in domžalska mreža se je zatresla še tretjič! Ibraimi je podal z leve strani, Volaš v sredini med dvobojem z domačim branilcem spravil žogo do Mezge, ki je ostal neoviran in mirno poslal žogo mimo vratarja v levi kot.

68' - gostitelji so se hitro odzvali, najprej Pekič do zaključka z roba kazenskega prostora, Handanović odbil v kot
    71' - nato do še nevarnejšega udarca Zatkovič, obetaven poskus, odlično posredovanje Handanovića
    75' - druga menjava v naših vrstah, iz igre Filipović, v igro Cvijanović
    85' - miren nadzor vodstva naših nogometašev
    90' - tri minute sodniškega podaljška
    90+1' - poskus Pekiča z roba kazenskega prostora, Handanović ni dovolil presenečenja
    90+2' - še zadnja menjava, Črnic namesto Ibraimija

1:4 MILEC (90+3)
    Kakšna akcija za zaključek odlične predstave... Hitro, bliskovito dogajanje se je začelo pri Črnicu, ki je poslal žogo na levo stran do Mezge, ki je prenesel žogo s podajo na desno stran, kjer je pritekel Milec in zabil mimo Vidmarja, žoga se je od vratnice odbila v mrežo.