70
trener: Darko Milanić

Derbi brez golov
OLIMPIJA - NK MARIBOR 0:0

11.8.2012 Ljubljana, ŠRC Stožice. PrvaLiga, 5. krog. 3500 gledalcev. Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomočnika: Marjan Rajh (Hajdina) in Borut Kopač (Idrija). Četrti sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

OLIMPIJA: Šeliga, Jović, Zarifović, Sretenović, Sarasola, Božič, Delamea Mlinar (od 74. Fink), Omladič, Trifković, Vicente (od 69. Šporar), Nikezić. Klop: Džafić, Šporar, Valenčič, Zorc, Salkić, Fink, Baskera. Trener: Ermin Šiljak.

NK MARIBOR: Handanović - Mejač, Rajčević, Arghus, Trajkovski - Mezga (od 46. Potokar), Mertelj, Filipović, Ibraimi (od 73. Cvijanović) - Tavares, Berić. Klop: Pridigar, Potokar, Rešek, Dodlek, Cvijanović, Črnic, Ploj. Trener: Darko Milanič.

Rumeni karton: Sarasola (12), Božič (25), Filipović (33), Sretenović (39), Tavares (71)

Rdeči karton: Arghus (45+1)

Po evropskih izzivih je čas za derbi. Prvi medsebojni obračun v letošnji sezoni v Ljubljani, začetek ob 20.30. V naših vrstah tokrat po trenerjevih napovedih brez večjih rotacij, z dvema sprembama v primerjavi z gostovanjem v Luksemburgu (v začetni enajsterici Ibraimi in Trajkovski).

1' - začetek derbija, ki tokrat ni izzval večjega zanimanja med domačimi navijači, v mariborskem sektorju pa je znova živahno, za ustrezno podporo ekipi v vijoličastem
    2' - prvi udarec v okvir vrat: Omladič iz prostega strela s 25 metrov, Handanović je žogo odbil, poskusil je Delamea Mlinar z glavo, brez resnejšega dela za mariborskega vratarja
    8' - z desne strani v kazenskem prostoru do udarca Jović, nameril je pod prečnik, zanesljivo posredovanje Jasmina Handanovića
    17' - po daljši akciji gostiteljev in posredovanju mariborskega vratarja izven petmetrskega prostora žoga pred gol, toda s prekrškom v napadu
    28' - po udarcu Ibraimija kot za Maribor, izvajal ga je Ibraimi, v petmetrskem prostoru iskal Arghusa, ki ni uspel priti do zaključka
    33' - rumeni karton Filipović, dosojen zaradi previsoko dvignjene noge
    39' - nogometaši Olimpije pa so medtem že pri treh rumenih kartonih, po Sarasoli in Božiču si ga je prislužil še Sretenović
    40' - Mezga z glavo za Berića, ki je z Zarifovićem tekel proti kazenskemu prostoru in se boril za položaj za udarec, ni se izšlo
    45' - dve minuti sodniškega podaljška
    45+1' - kakšna odločitev, izključitev Arghusa... Po posredovanju v boju za žogo pred Omladičem je sodnik dosodil prekršek, nato pa na vsesplošno presenečenje segel v žep po rdečem kartonu. Neverjetna poteza Mateja Juga, za pretiran poseg v potek derbija...

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naših vrstah, Potokar bo zapolnil vrzel v obrambi po izključitvi Arghusa, v slačilnici je ostal Mezga
    49' - po daljši akciji naših nogometašev se je za udarec z razdalje odločil Mertelj, žoga čez prečnik
    51' - kot za Olimpijo je izvajal Trifković, Nikezić do udarca z glavo, žoga mimo leve vratnice
    59' - najbolj obetavna situacija doslej, dvoboj Nikezić-Handanović in izjemna obramba mariborskega vratarja po soočenju z Nikezićem, ki se je po podaji Omladiča neoviran znašel v položaju za udarec
    67' - odgovor v nasprotnem kazenskem prostoru, prosti strel je izvajal Ibraimi, žoga je preletela vse igralce, se odbila pri Tavaresu, ki pa je ni uspel umiriti in v svojem slogu poskrbeti za zaključek...
    69' - priložnost za Olimpijo, Omladič in Trifković sta izmenjala dvojno podajo, Trifković prišel pred Handanovića, vendar poslal žogo mimo njega in gola
    73' - druga menjava v našem moštvu, iz igre Ibraimi, v igro Cvijanović
    85' - kljub številčni premoči domače ekipe brez izrazitejših priložnosti v končnici tekme
    90' - tri minute sodniškega podaljška