Novice Tekmovanja Člansko moštvo Nogometna šola Klub Zgodovina Navijači Vijolčna banka

NK MARIBOR - DOMŽALE 2:1 (1:0)

18.8.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, 6. krog. 1500. Glavni sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj). Pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Zoran Žekš (Črenšovci). Četrti sodnik: Boris Tošeski (Medvode). Delegat: Jože Tomšič (Ljubljana).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Rajčević, Potokar, Mejač - Mezga (od 59. Črnic), Mertelj, Cvijanović (90+2' Rep), Ibraimi (od 89. Dodlek) - Tavares, Berić. Klop: Pridigar, Vidović, Trajkovski, Dodlek, Rep, Črnic, Ploj. Trener: Darko Milanič.

NK DOMŽALE: Zabret, Skubic, Zec (od 63. Šimunović), Knezović, Rems, Kous, Husmani, Majer, G. Vuk, Osmanaj (od 86. Balokog), Vancaš Požeg (od 67. S. Vuk). Klop: Andrič, S. Vuk, Papež, Balokog, Dobrovoljc, Šimunović, Balkovec. Trener: Stevan Mojsilović.

Strelca: 1:0 Tavares (41), 1:1 Knezović (73), 2:1 Tavares (86)

Rumeni karton: Mezga (34), Milec (52), Osmanaj (53), Husmani (55), Zec (61), Potokar (68)

Zadnja preizkušnja pred potjo v Zagreb, začetek tekme v Ljudskem vrtu ob 20. uri.

1' - prvi s sredine igrišča domžalski nogometaši
    10' - začetek ob prevzemu pobude s strani ekipe v vijoličastem
    20' - po previdnejšem uvodu so se opogumili tudi gostje in skušali izpeljati nekaj napadalnih akcij, brez konkretnejših zaključkov
    22' - stranski sodnik Žunič je ob podaji Skubica na desni strani omogočil nadaljevanje akcije Vuku, čeprav je bil ta v globokem ofsajdu. Vuk je ob izkoriščeni prednosti prišel do soočenja z vratarjem, toda odlično posredovanje Handanovića z nogo
    24' - hiter mariborski odgovor, Mertelj z leve strani v kazenskem prostoru proti vratom, Zabret je žogo odbil, Domžalčani so v nadaljevanju odpravili nevarnost
    34' - rumeni karton Mezga, zaradi prekrška ob levi stranski črti nad Vukom

1:0 TAVARES (41)
    Pred tekmo je dobil rože ob vstopu v vijoličasti klub 200, še pred polčasom pa povišal število doseženih golov na 81. Z leve strani je v kazenski prostor po sodelovanju z Mezgo podal Mejač, do žoge Tavares, ki si je pripravil položaj za udarec, ob poskusu iz obrata je žoga s pomočjo Zeca končala v mreži.

45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    52' - rumeni karton Milec po dosojenem prekršku nad Osmanajem, dosojen je prosti strel za Domžale, izvajalec z 22, 23 metrov Skubic, brez večjih težav za Handanovića
    54' - v mariborskem kazenskem prostoru je do žoge prišel Vancaš Požeg, močno nameril proti levemu kotu, odlična obramba Handanovića, ki je žogo ukrotil pred golovo črto
    57' - obetavna situacija na nasprotni strani, po podaji Tavaresa z roba kazenskega prostora do udarca Mezga, Zabret odbil v kot
    59' - prva menjava v našem moštvu, Črnic namesto Mezge
    63' - priložnost za povišanje vodstva, Milec je podal, Berić pa ušel branilcem po desni strani in prišel do soočenja z vratarjem, ciljal proti nasprotnemu kotu, vendar usmeril žogo mimo njega in desne vratnice
    66' - znova dvoboj ena na ena z vratarjem, tokrat po podaji Mejača in poskusu Tavaresa žoga v kazenskem prostoru do Ibraimija, ki pa ni uspel premagati Zabreta, končalo se je s kotom
    71' - še ena priložnost, v vlogi podajalca z desne strani Milec, žoga v petmetrski prostor, proti žogi Berić, ni je najboljše zadel, udarec čez prečnik

1:1 Knezović (73)
    Po nekaj zapravljenih priložnostih pa izenačenje... Podal je z desne strani Kous, Knezović pa z glavo usmeril žogo ob desni vratnici v mrežo.

84' - lov na zmagoviti zadetek, Cvijanović z 20 metrov po tleh, domžalski vratar je najprej odbil v kot in zatem ustavil še udarec Berića z glavo

2:1 TAVARES (86)
    Naslednji kot pa prinaša novo vodstvo... Ibraimi je kratko podal do Cvijanovića, sledila je natančna podaja v kazenski prostor in spreten, učinkovit zaključek Tavaresa z udarcem z glavo v desni kot.

89' - in druga menjava v naših vrstah, iz igre Ibraimi, v igro Dodlek
    90' - tri minute sodniškega podaljška
    90+2' - in še trenutek za aplavz asistentu pri drugem golu Cvijanoviću, namesto njega v igro Rep