Novice Tekmovanja Člansko moštvo Nogometna šola Klub Zgodovina Navijači Vijolčna banka

CELJE - NK MARIBOR 0:2 (0:1)

25.8.2012 Celje, Arena Petrol. PrvaLiga, 7. krog. 2382 gledalcev. Glavni sodnik: Roberto Ponis (Koper). Pomočnika: Anton Šinkovec (Begunje) in Rafael Ajdovec (Kranj). Četrti sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Delegat: Danilo Kacijan (Cankova).

CELJE: Kotnik, Korošec, Žitko, Krajcer, Gobec, Vrhovec, Tomažič Šeruga (od 59. Verbič), Bajde, Plesec (od 66. Horvat), Močić, Ivanović (od 46. Bilali). Klop: Mujčinović, Medved, Romih, Bilali, Verbič, Horvat, Centrih. Trener: Marijan Pušnik.

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Rajčević, Vidović, Trajkovski - Mezga (od 71. Črnic), Dodlek, Lesjak, Rep - Komazec, Ploj (od 86. Šauperl). Klop: Pridigar, Potokar, Rešek, Mertelj, Črnic, Cvijanović, Šauperl. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 0:1 Ploj (31), 0:2 Črnic (73)

Rumeni karton: Lesjak (29)

Med dvema tekmama z Dinamom prvenstveno gostovanje v Celju. Po pričakovanjih z rotacijami v moštvu, v primerjavi z Zagrebom v začetni enajsterici le Handanović in Rajčević. V kadru prvič tudi Bian Paul Šauperl, napadalec mladinske ekipe in udeleženec evropskega prvenstva reprezentanc U-17.

1' - prvi s sredine igrišča celjski nogometaši, naša ekipa danes v vijoličastem
    10' - začetno obdobje še brez izrazitejših priložnosti
    11' - prvi do zaključnega udarca gostitelji, Ivanović z roba kazenskega prostora mimo gola
    18' - akcijo sta zasnovala Komazec in Mezga, žoga na levo stran do Trajkovskega, ki je pred golom iskal Ploja, vendar je pred njim posredoval vratar Kotnik
    24' - ob prekršku celjskih branilcev je obležal Mezga ob desni stranski črti, gostitelji so nadaljevali akcijo brez ustavljanja igre, a niso prišli do udarca, Mezga pa se po zdravniški oskrbi vrača na igrišče
    27' - Mezga znova na tleh, tokrat z dosojenim prekrškom. Prosti strel je izvajal Rep, žoga ob desni vratnici
    29' - rumeni karton Lesjak, zaradi prekrška nad Ivanovićem na gostujoči polovici igrišča

0:1 PLOJ (31)
    Po mirnem nadzoru igre prenos žoge na nasprotno polovico igrišča in vodstvo. Podal je Mezga, ob pravočasnem vtekanju v kazenski prostor Ploj do soočenja z vratarjem in spretnega zaključka.

41' - grožnja še s strani drugega člana današnje napadalne naveze, Trajkovski je potisnil žogo v kazenski prostor, vtekel je Komazec, po njegovem udarcu pa žoga mimo desne vratnice
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z eno spremembo v celjski ekipi
    49' - in hitro obetavna situacija za povišanje vodstva, podal je Mezga, Komazec se je z roba kazenskega prostora odločil za lob udarec, ko je pred njega pritekel vratar Kotnik, žoga pa se je na poti proti golu odbila mimo leve vratnice
    62' - kot je izvajal Mezga, najvišji v skoku Rajčević, žoga mimo desne vratnice
    65' - še ena lepa akcija v vijoličastem, Trajkovski z uporabnim predložkom v kazenski prostor, Komazec z glavo, Kotnik brani
    67' - po samostojnem prodoru in številnih podajah Mezga tokrat sam do udarca, z roba kazenskega prostora proti nasprotnemu kotu, ni bil dovolj natančen
    69' - Milec z dolgo podajo do Ploja, ki je ušel ofsajdu, tokrat pa ni uspel priti do obetavnejšega udarca
    71' - prva menjava v našem moštvu, Črnic namesto Mezge
    72' - prosti strel za Maribor z več kot 25 metrov, Komazec silovito proti desnemu kotu, žoga ob vratnici

0:2 ČRNIC (73)
    Po vstopu v igro je Matic Črnic potreboval le dve minuti, da se vpiše med strelce... V akciji sprva Komazec, spravil je žogo do Ploja, ki pa je po preigravanju spretno podal do Črnica in nova moč na igrišču do novega zadetka. Črnic je natančno usmeril žogo v levi kot.

86' - trenutek za nov mejnik, iz igre strelec in asistent Ploj, prvi članski nastop za NK Maribor pa je dočakal 17-letni Bian Paul Šauperl
    90' - dve minuti sodniškega podaljška