70
trener: Darko Milanič

Domov brez točk
LUKA KOPER - NK MARIBOR 2:1 (1:1)

20.4.2013 Koper, ŠRC Bonifika. Prvaliga Telekom Slovenije, 29. krog. Glavni sodnik: Miran Bukovec (Lendava). Pomočnika: Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Jožef Koren (Turnišče). Četrti sodnik: Matej Jug (Tolmin). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

LUKA KOPER: Nenezić, Blažič (od 56. Mavrič Rožič), Đukić, Hadžić, Bradaschia, Bagarić, Galešić (od 82. Perger), Mendy, Štulac (od 69. Pučko), Čovilo, Črnigoj. Klop: Hasić, Smrtnik, Majcen, Perger, Šme, Mavrič Rožič, Pučko. Trener: Rodolfo Vanoli.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Potokar, Arghus, Mejač (od 63. Viler), Cvijanović, Mertelj, Mezga, Berić, Smrekar (od 67. Moravac), Tavares. Klop: Pridigar, Mevlja, Trajkovski, Viler, Dodlek, Moravac, Stojanović. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Tavares (40), 1:1 Galešić (43), 2:1 Čovilo (54)

Rumeni karton: Galešić (12), Berić (66), Mavrič Rožič (71), Bradaschia (73), Potokar (88)

Zaključujemo dvoboje s Koprčani za letošnjo sezono, začetni sodniški žvižg na Bonifiki bo ob 20.00. V našem moštvu bo ob Ibraimiju in Rajčeviću manjkal tudi Filipović, ki je staknil poškodbo na zadnjem treningu.

1' - začetek z izrazito napadalno usmeritvijo in nekaj spremembami v naših vrstah, tudi na igralnih položajih: Berić nocoj v vlogi bočnega zveznega igralca, v konici napada Tavares in Smrekar
    12' - rumeni karton Galešić, zaradi ugovarjanja ob poskusu izsiljevanja enajstmetrovke
    14' - prva priložnost na tekmi, Galešiću se je odprla pot do udarca z leve strani kazenskega prostora, ob soočenju s Handanovićem pa je zadel stranski del mreže
    15' - takoj grožnja z mariborske strani, Milec je podal v kazenski prostor do Berića, ki mu je s pravočasnim posredovanjem konkretnejši zaključek preprečil vratar Nenezić
    23' - Tavares ustavljen s prekrškom, prosti strel z leve strani, izvajal ga je Mezga, a je žoga preletela vrata
    24' - Tavares in Mezga sta sodelovala tudi v naslednji akciji, po kapetanovi podaji na rob kazenskega prostora se Mezga ni obotavljal pri udarcu, a je nameril čez prečnik
    32' - prosti strel po prekršku nad Cvijanovićem, ki je tudi sam prevzel vlogo izvajalca, žoga pa je švignila tik ob levi vratnici

0:1 TAVARES (40)
    Gol in vodstvo! Toda kakšen gol, po dolgi akciji in nizu podaj ekipe v vijoličastem. Zadnjo je prispeval Smrekar, Tavares pa ob pravočasnem vstopu v kazenski prostor natančno poslal žogo mimo vratarja v nasprotni kot za svoj 13. zadetek v letošnjem prvenstvu.

42' - Koprčane so se odzvali z dodatno energijo, Mendy je izkoristil prednost v telesni moči, si priboril položaj za udarec, izkazal pa se je Handanović in odbil v kot

1:1 Galešić (43)
    Gostiteljem pa je vendarle hitro uspelo izenačiti. Bradaschia je z desne strani podal v kazenski prostor, Mendy odložil žogo za Galešića, ki je z natančnim udarcem žogo poslal v mrežo.

44' - Črnigoj po prodoru do udarca z roba kazenskega prostora, uspešno posredovanje Handanovića
    45' - dve minuti sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    51' - prvi udarec v okvir vrat v nadaljevanju tekme, Mendy je ciljal proti levemu kotu, Handanović na pravem mestu

2:1 Čovilo (54)
    Gostiteljem je uspel preobrat, do vodstva iz prekinitve. Podal je Štulac, Čovilo pa kot najvišji v skoku z glavo poslal žogo v mrežo. Golovo črto je prečkala s pomočjo vratnice...

63' - prva menjava v našem moštvu, z igrišča Mejač, namesto njega k levi stranski črti Viler
    66' - rumeni karton Berić, s prekrškom je ustavil prodor Galešića
    67' - še en odziv z naše klopi, z igrišča Smrekar, premiero na uradni tekmi v vijoličastem pa je dočakal Ranko Moravac
    75' - koprski protinapad, Pučko je pritekel sam pred Handanovića, ki pa se je ob poskusu preigravanja ravno toliko dotaknil žoge, da je tekmecu preprečil udarec
    77' - dvoboj Moravac-Bradaschia v domačem kazenskem prostoru, po padcu našega igralca brez prekrška
    83' - z žogo v posesti naši nogometaši niso uspeli priti do želenega zaključka, na drugi strani pa po vstopu v igro grožnja Pergerja, ob udarcu z 18 metrov uspešno posredovanje Handanovića, ki je odbil v kot
    88' - rumeni karton Potokar, po prekršku nad Pergerjem
    90' - dva zaporedna poskusa z leve strani, obakrat so domači branilci ob podajah v sredino uspeli izbiti žogo pred Berićem
    90' - zaradi pogostega poležavanja domačih nogometašev pet minut sodniškega podaljška