Novice Tekmovanja Člansko moštvo Nogometna šola Klub Zgodovina Navijači Novinarsko središče

DOMŽALE - NK MARIBOR 1:1 (0:0)

14.5.2013 Domžale, športni park. Prva Liga Telekom Slovenije, 33. krog. 400 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Pomočnika: Marjan Tompa in Jožef Koren (oba Turnišče). Četrti sodnik: Darjan Kovačič (Grosuplje). Delegat: Otmar Komel (Renče).

NK DOMŽALE: Vidmar, Kous (od 86. Papež), Skubic, Halilović, Janža (od 76. Šimunović), Knezović, Dobrovoljc, Gorenc Stankovič, Majer, Čadikovski, S. Vuk (od 62. G. Vuk). Klop: Andrić, G. Vuk, Papež, Pihler, Balokog, Šimunović, Husmani. Trener: Stevan Mojsilović.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Potokar, Mevlja, Trajkovski, Moravac (od 61. Stojanović), Mertelj, Hotić (od 66. Dodlek), Mezga, Tavares, Smrekar (od 74. Berić). Klop: Pridigar, Arghus, Viler, Dodlek, Cvijanović, Stojanović, Berić. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 1:0 G. Vuk (63), 1:1 Mertelj (82)

Rumeni karton: Knezović (48)

Po odločitvi o prvem mestu trenutek premora za udarno zasedbo. V začetni enajsterici trije novi obrazi v tej pomladi, ob Dejanu Trajkovskem sta nasploh prvič v prvi postavi Dino Hotić in Ranko Moravac. Še dve zanimivosti: Domžalčani so ob prihodu ekip na igrišče pripravili špalir za prvake, naš klub pa se je pridružil akciji dobrodelnega gibanja Anina zvezdica s paketi hrane z daljšim rokom uporabe za družine v stiski, ki smo jih dostavili pri vhodu na stadion. Začetek dvoboja ob 18.00.

1' - začetek v lepem, sončnem vremenu, z zanimanjem bomo pospremili tudi revijo naših upov v moštvu
    4' - in prav 18-letni Moravac prvi do priložnosti, po spretni podaji Mertlja se je izognil ofsajdu, odprla se je pot do kazenskega prostora, toda pri udarcu ni bil natančen
    7' - po gneči v našem kazenskem prostoru obetavna situacija za gostitelje, Vuk do udarca čez glavo, dobro posredovanje Handanovića
    20' - najstnika Hotić in Moravac sta se pogumno podala v boj, spremljamo zanimivo, dinamično tekmo
    30' - žoga več v posesti naših nogometašev, s kombinatornostjo se išče pot do zaključnega udarca
    37' - po prodoru Kousa in podaji z desne strani na robu našega kazenskega prostora poskus Čadikovskega, ki pa ni bil natančen
    41' - žoga je v domžalski mreži, toda zadetek je razveljavljen... Mertelj do Mezge, ta je spretno dvignil žogo do Tavaresa, ki jo je mimo vratarja Vidmarja potisnil v mrežo, a si je ob sprejemu pomagal z roko
    42' - domžalski poskus v okvir vrat, Gorenc Stankovič z 20 metrov, brez večjih težav za vratarja Handanovića

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    49' - Tavares ustavljen s prekrškom, prosti strel z 20 metrov, vlogo izvajalca je prevzel Milec, žoga pa tik ob vratnici
    58' - podaja Mertlja za Tavaresa, kapetanov udarec z roba kazenskega prostora, žoga pa ob levi vratnici
    61' - prva menjava v našem moštvu, iz igre Moravac, priložnost pa bo dobil tudi 17-letni Petar Stojanović

1:0 G. Vuk (63)
    In ob prvi priložnosti v drugem polčasu Domžalčani do vodstva, zadel je Goran Vuk, ki je pred tem vstopil v igro, z uspešnim preigravanjem in natančnim udarcem v desni zgornji kot je učinkovito zaključil akcijo

66' - še druga menjava, Hotić zapušča igrišče, namesto njega Dodlek
    74' - najlepša priložnost na tekmi, Dodlek je na robu kazenskega prostora podal do Tavaresa, ki je imel dvoboj ena na ena z vratarjem, toda obramba Vidmarja
    74' - še zadnji odziv s klopi, v konico napada Berić namesto Smrekarja

1:1 MERTELJ (82)
    Izenačenje, zasluženo izenačenje! Po kotu se je Mezga odločil za kratko kombinacijo, ob njem Milec, ki je podal pred vrata in Mertelj je poskrbel za učinkovit zaključek. Ustavil si je žogo in jo potisnil pod vratarjem Vidmarjem čez golovo črto.

90' - še štiri minute sodniškega podaljška
    90+2' - po aktivni igri Stojanović še do udarca z 18 metrov, žoga mimo leve vratnice