Zaključek Lige prvakov v velikem slogu, Tavares do novega mejnika
NK MARIBOR - SEVILLA FC 1:1 (1:0)
6. 12. 2017 Maribor, Ljudski vrt. Liga prvakov, 6. krog. 11.976 gledalcev. Glavni sodnik: Ovidiu Hategan. Pomočnika: Octavuan Sovre in Sebastian Gheorghe. Četrti sodnik: Radu Ghinguleac. Dodatna sodnika za goloma: Istvan Kovacs in Sebastian Coltescu (vsi Romunija). Delegat: Trefor Lloyd Hughes (Wales).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Billong, Šuler, Viler, Vrhovec, Kabha, Pihler (Vršič 80'), Bohar (Hotić 90'), Bajde, Tavares. Klop: Cotman, Ahmedi, Hotić, Vršič, Dervišević, Palčič, Kramarič. Trener: Darko Milanič.

SEVILLA FC:
Rico, Kjaer, Lengler, Krohn-Dehli (Ganso 59'), Ben Yedder (Muriel 76'), Banega, Correa, Pizarro, Sarabia, Escudero, Mercado (Jesus Navas). Klop: Soria, Geis, Jesus Navas, Ganso, Muriel, Vazquez, Nolito. Trener: Marcucci.

Strelca:
1:0 Tavares (10), 1:1 Ganso (75)

Rumeni karton: Pihler (35'), Bohar (50'), Milec (77')

In še zadnja tekma letošnje izvedbe lige prvakov... V Ljudskem vrtu proti Sevilli. Špancem zmaga prinaša napredovanje, mi pa bomo skušali odlično jesen zaključiti s pozitivnim rezultatom. Kljub okrnjenosti zaradi poškodb po dolgem jesenskem delu je ekipa željna še enkrat pustiti pečat v evropskem tekmovanju.

1'- Prvi s sredine Španci. V Ljudskem vrtu pa stopinja pod lediščem in ognjemet za južno tribuno ob glasni podpori Viol.
4'- Predložek Banege v kazenski prostor Maribora, a so naši obrambni igralci žogo zanesljivo odpeljali iz kazenskega prostora.
8'- Tavares je poslal lepo žogo proti Boharju, a je bil ta prekratek, da bi jo ujel.
9'- Handanović lovi žogo Escudera, ki jo je poslal v kazenski prostor.

1:0 TAVARES (10)
In rekel je AMEN! Marcos Tavares nadaljuje, kjer je končal v soboto. Rekordno. Dosegel je zadetek v LIGI PRVAKOV! Milec je poskrbel za lepo preigravanje in natančno podajo, žoga prišla na drugo vratnico, tam pa je z glavo vratarja Rico premagal kapetan Marcos Tavares!

18'- Milec je znova odlično podal, v kazenskem prostoru je bil najvišji Aleks Pihler in žoga je za las zletela mimo desne vratnice Seville.

24'- Poskus gostov preko Banega, ki je poslal predložek, vijol'čni bojevniki so žogo izbili.
28'- Odlična obramba Handanovića, ki je zaustavil udarec Banege.
29'- Poskus Pihlerja iz roba kazenskega prostora, žoga je zletela mimo vrat.
31'- Bajde je prejel lepo podajo, a se ni izšlo z zaključkom in obramba Seville je žogo izbila v avt.
31'- Priložnost za Boharja, ki je bil neoviran v kazenskem prostoru, a je ciljal premalo močno.
33'- Še eno odlično posredovanje vijol'čne obrambe, tokrat po podaji Sarabie v kazenski prostor.
34'- Ben Yedder med obetavno akcijo, a je prišel le do Marka Šulerja, ki je z drsečim startom ustavil napad in žogo odpeljal iz kazenskega prostora.
35'- Rumeni karton za Aleksa Pihlerja, zaradi prekrška.
41'- Sarabia je streljal na gol, v naš obrambni blok.
42'- Maribor si je pripravil še eno lepo priložnost. Po podaji Bajdeta je do strela prišel Tavares, mimo leve vratnice.
45+1'- Na odmor s prednostjo in bučnim aplavzom s tribun.

46'- Začel se je drugi polčas.
48'- Escudero je ciljal z 20 metrov, a je žoga zletela čez gol.
49'- Dve veliki priložnosti Seville, obe je z izjemnima zaporednima obrambama zaustavil Jasmin Handanović.
50'- Damjan Bohar je prejel rumeni karton.
54'- Sarabia je streljal na gol, Mariborčani so strel blokirali.
59'- Menjava pri gostih. Iz igre Krohl-Dehli, v igro Ganso.
61'- Znova odlično posredovanje Handanovića. Tokrat po udarcu Sergia Escudera, ki je ciljal levi spodnji kot gola.
63'- Ganso je z glavo streljal iz 11 metrov po podaji s strani, žoga je končala desno od vrat.
63'- Damjan Bohar je streljal iz roba kazenskega prostora, žoga je končala desno od vrat Seville.
66'- Še en poskus Boharja iz razdalje, žoga tokrat čez gol.
69'- Sarabia je streljal iz roba kazenskega prostora Maribora, žoga mimo leve vratnice.
70'- Menjava Sevilla. Mercado iz igre, vstopa Jesus Navas.
73'- Po obleganju gola Maribora, preigravanju Ben Yedderja in strelu na gol, so vijolčni bojevniki po pbrambi Handanovića žogo poslali iz igrišča.

1:1 Ganso (76)
Ganso zadeva za izenačenje. Žoga se je po strelu izven kazenskega prostora pred golom odbila in Sevilla je izenačila.

77'- Zadnja menjava gostov. Iz igre Ben Yedder, v igro Luis Muriel.
77'- Martin Milec je kaznovan z rumenim kartonom.
80'- Prva menjava v našem usklajenem moštvu. Iz igre Pihler, vstopa Vršič.
84'- Po podaji z desne strani je bil pred vrati z desne strani sam Ganso, a bil premalo zbran.
90'- Menjava Maribor. Iz igre Bohar, v igro Hotić.
90+2'- Navas je zatresel zunanji del mreže.
90+4'- Konec tekme v Ljudskem vrtu. Osvojili smo še tretjo točko v ligi prvakov!

Skupina E, končni vrstni red: Liverpool FC 12 točk, Sevilla FC 9, FC Spartak Moskva 6, NK Maribor 3.